Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, uygulamaya koyduğu farklı projelerle yaşama dokunmaya devam ediyor. Başkan Tepe, bu yıl farklı tarihlerde lisans, önlisans ve ortaöğretim grupları için gerçekleşecek 2024 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) öncesinde sınava hazırlanan adayların genel konuları tekrarlayabilmesi amacıyla 'KPSS Genel Tekrar Kampı' düzenleneceğini duyurdu.

Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, her seviyede adayların KPSS’ye daha iyi hazırlanmalarını desteklemek amacıyla önemli bir adım attı. Bu kapsamda Başkan Tepe, ücretsiz 'KPSS Genel Tekrar Kampı' düzenleneceğini kamuoyuyla paylaştı. Altınordu Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Genel Tekrar Kampı’yla, alanında uzman eğitmenler tarafından katılımcılara sınavda başarı sağlamaları için gerekli olan temel bilgiler ve stratejiler öğretilecek. Kamp süresince verilecek derslerle genel yetenek ve genel kültür konuları detaylı bir şekilde işlenecek.

“KPSS’YE HAZIRLANAN ADAYLARIN YANINDAYIZ”

Başkan Ulaş Tepe, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Rutin belediyecilik hizmetlerimizin yanı sıra ilklere imza atarak her kesimden hemşehrimizin yaşamına dokunmaya, bu doğrultuda da hizmetlerimizi çeşitlendirmeye devam ediyoruz. Genç kardeşlerimizin ve diğer adayların KPSS'ye daha etkin bir şekilde hazırlanmalarını sağlamak amacıyla bu kampı düzenliyoruz. Amacımız, katılımcıların sınav sürecinde daha güvenli ve başarılı olmalarını sağlamak ve böylece gelecekteki iş hayatlarında daha iyi pozisyonlara yerleşmelerine destek olmaktır" dedi.

Öte yandan kamp programı da belli oldu. Buna göre ilk eğitimler, 1 Temmuz'da Emrah Vahap Özkaraca tarafından verilecek Vatandaşlık tekrarı ile başlayacak. Kamp, 2 Temmuz Tayfun Fazla ile Türkçe, 4 Temmuz Aydın Yüce ile Tarih ve 5 Temmuz Koray Karameşe ile Coğrafya eğitimiyle devam edecek. 

Eğitimler, Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 9.30 ile 18.00 arasında gün boyu sürecek.

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER