Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Kumru ilçesinde büyük bir coşku ve sevgi ile karşılandı. Mitinge dönüşen halk buluşmasında Kumrululara müjdeler veren ve konuşması sloganlarla sık sık kesilen Başkan Güler, binlere seslenerek “Bu coşkunuza, bu sevginize yapacağımız çalışmalarla layık olmaya çalışacağız” dedi. 
Cumhur İttifakı Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Kumru ilçesini ziyaret etti. İlçe girişinde yüzlerce vatandaş tarafından davul zurna eşliğinde coşku içerisinde karşılanan Başkan Güler’e vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Karşılamanın ardından Kumru Sanayi Sitesinde ve Kumru’nun sokaklarında esnafları ziyaret eden Başkan Güler, her birine kolaylıklar dileyerek hayırlı kazanç temennisinde bulundu. 
Daha sonra meydana toplanan yoğun kalabalığa hitap eden Cumhur İttifakı Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, hem Kumru’ya hem de Ordu genelinde yaptıkları çalışmalar anlattı. 
“BİR SÜRÜ ŞEY SÖYLEYENLER BİZİM YAPTIKLARIMIZIN 5’TE 1’İNİ DAHİ YAPAMADILAR” 
5 yılda çok güzel çalışmalar yaptıklarını ve tarihi rekorlara imza attıklarının altını çizen Başkan Güler, “2019 yılında birlikte yola çıktığımız Yusuf Yalçuva kardeşim ne diyorsa altına imzamı atıyorum. Çok güzel bir dönem geçirdik, çok güzel çalışmalar yaptık. Allah bizi mahcup etmesin. Mühendislikte fazla lafa yer yoktur. 2 bin 200 km yol yaptık. Yani Edirne’ye kadar gidiyor ve geri geliyorsun. Bu kadar yol yaptık. İddialı olan arkadaşlar bir sürü şey söyleyen arkadaşlar bunun 5’te 1’ni dahi yapamadı. Hatta biz bazı yerlerde bunun 10 katını yaptık. Su da 1.800 km yeni içme suyu hattı yaptık. Yeni sular getirdik. Kumru’muza bir müjde vermek istiyorum. Kumru göleti inşallah bu yaz su tutmaya başlayacak ve işletmeye açacağız” diye konuştu.  
“BİZ SEVGİYİ BÜYÜTMEYE GELDİK, KAVGAYI DEĞİL” 
Kumru’dan bir kez daha “dava” vurgusu yapan Başkan Güler, kavgayı değil, sevgiyi büyütmek istediklerini söyledi. 
“Biz sadece işimizi yapmak” istiyoruz diyen Başkan Güler, “Bizim davamız büyük bir dava, ulu bir dava. Bizim davamızın makamla mevkii ile parayla pulla işi yok. Bizim davamız pazara kadar değil mezara kadar. Bu bakımdan yoğun bir çalışma ile sizlerin yüzünüzü güldürmek, sizlerle aramızda bir gönül köprüsü kurmak istiyoruz. Biz sevgiyi büyütmeye geldik dedik, kavgayı değil. Biz çatışma istemiyoruz. İşimizi yapmak istiyoruz. Herkes kendi işini yapacak. Yalana ve yanlışa bizde yer yok” şeklinde konuştu. 
“NE SÖZ VERDİYSEK YAPTIK” 
Kumru’ya verdikleri sözleri yerine getirdiklerini ve yeni dönemde de Kumru’yu her alanda zirveye taşımak istediklerini vurgulayan Başkan Güler, şunları kaydetti: 

“Geçtiğimiz dönem de doğalgaz getireceğiz diye söz vermiştik, doğalgazı getirdik. Ne söylediysek yaptık. Şimdi cephe yenileme çalışmaları yapıyoruz. Yol ve su konusunda 2 yıl içerisinde bütün sorunları çözeceğiz. Yaptığımız her şeyi kendi asfalt tesisimizde, beton santrallerimizde yapıyoruz. Bu yüzden bütün işlerimiz bereketli oluyor. Çok daha ucuza yapıyoruz. Kumru’nun Ericek Yaylası’nın adını çok duyacağız. Çünkü burası turizmin ve sanayinin önemli bir merkezi olacak. Burada 3 güzellik olacak. Tarım, turizm ve sanayi. Bunları hep birlikte yapacağız.”
BAŞKAN GÜLER’İN KONUŞMASI SLOGANLARLA KESİLDİ 
Konuşması sık sık “Kumru seninle gurur duyuyor” sloganları ile kesilen Başkan Güler, kalabalığa seslenerek “sizin bu sevginize yapacağımız çalışmalarla layık olmaya çalışacağız” şeklinde yanıt verdi. Başkan Güler ayrıca Kumru’ya bir Kültür Merkezi yapacaklarının da müjdesini verdi. 
Başkan Güler, daha sonra ilçedeki esnaf ziyaretlerini gün boyu sürdürdü

Editör: Kadir TÜKÜÇ