Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları devam eden Melet Projesi’nde etap etap yapılan çalışmalarla bölge, Ordu’nun yeni sosyal mekanlarından bir tanesi oluyor. 1. etabı tamamlanan ve modern bir görünüm kazanan Melet kenarında şimdi ise yeni bir yaşam alanı, park ve bahçe ortaya çıkaracak olan 2. etapta da çalışmalar başladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Melet’i Ordu’ya yakışır bir görünüme kavuşturmak adına yaptığı proje ile bölgede değişim ve dönüşüm devam ediyor. Irmakta yapılan ıslah çalışmalarının yanında yürüyüş yolları, yeşil alanlar, parklar, teknelerin ve gemilerin yanaşabileceği yat limanı ve adacıklarla zenginleştirilen proje ile Melet, atıl görünümünden kurtularak dört dörtlük bir yaşam merkezi oluyor.

‘MELET 2 PARK’ START ALDI

Karadeniz Sahil Yolu ile çevre yoluna yapılan alternatif Melet Köprüsü arasında kalan alanda uygulanan projenin ilk etabını tamamlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, şimdi ise ‘Melet 2 Park’ adıyla Melet Irmağı ile Organize Sanayi Bölgesi arasında 30 dönümlük alanda çalışma başlattı. Bisiklet ve yürüyüş yollarından çok amaçlı spor sahasına, kent mobilyalarından peyzaja kadar birçok çalışmanın yapılacağı alan tamamlandığında Altınordu’ya yeni bir sosyal yaşam alanı kazandıracak.

İLK ETAP BÖLGEYE HAREKETLİLİK KAZANDIRDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi ilk etapta ise 7 bin 559 metrekarelik alanı tamamlayarak kullanıma açmıştı. Yapılan çalışmalar kapsamında 1.253 metrekare yürüyüş yolu, 5 bin 740 metrekare yeşil alan, 193 metrekare alanda çocuk oyun grubu ve çok amaçlı spor sahası, 445 metre ahşap korkuluk, 12 adet kamelya ve 10 adet piknik masası, 1 adet 260 metrekare kültür otağı ve 1 adet WC (bay, bayan ve engelli) inşa eden Büyükşehir Belediyesi, bölgeye de yeni bir kimlik kazandırmıştı.

Editör: Kadir TÜKÜÇ