Personel alımı ilanları iş arayan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Resmi Gazete’de yayımlanan bilgilere göre Milli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Üniversitesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı toplam 780 personel alımı gerçekleştirilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının merkez teşkilatına 145 personel alınacak.

İçişleri Bakanlığının merkez teşkilatına sözlü sınav sonucuna göre üniversitelerin farklı fakülte ve bölümlerden mezun 80 İçişleri uzman yardımcısı alımı yapılacak.
Adaylar 19-23 Aralık tarihleri arasında e-Devlet şifresi kullanarak "www.icisleri.gov.tr" adresi üzerinden başvurularını yapabilecek.
Başvuru şartları ve aranan niteliklere ilişkin bilgilere bakanlığın internet sitesindeki duyurular bölümünden ulaşılabilecek.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI 145 PERSONEL ALACAK

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan ilana göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının merkez teşkilatına KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle 145 pozisyon için sözleşmeli personel alınacak.
Başvurular 5-16 Aralık tarihleri aralığında e-Devlet üzerinden "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresi aracılığıyla yapılacak

Editör: Kadir TÜKÜÇ