Yerel seçimlerin ardından MHP içinde başlayan tartışmalar sürüyor.

MHP camiası içindeki bazı isimlerin, sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlarla Cumhur ittifakı adayı Hilmi Güler'e yeteri kadar destek verilmediğini iddia ederek MHP İl yönetimini ve Milletvekilini suçlamalarının kamuoyundaki ve MHP camiası içindeki yankıları büyüyor.

Konu ile ilgili MHP Ordu Milletvekiki Naci Şanlıtürk, Kamu-Sen ziyaretinde şu açıklamayı yapmıştı : “Hepiniz şahitsiniz İl Başkanımız Sayın Mehmet Özçelik ile İlçe Başkanımız Sayın Dinçer Kurucu ve il, ilçe teşkilatlarımızın bütün mensuplarıyla gitmediğimiz ilçe, gitmediğimiz mahalle girmediğimiz sokak bırakmadık. Bütün bu gayretimiz Cumhur İttifakı’nın kurulmasına öncü olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız, bilge liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye verdiğimiz söz ve taahhüdü yerine getirmekti. Bütün olumsuzluklara rağmen Ordu’da bütün gayemiz Cumhur İttifakı’nın kazanması idi. Bunu başardığımıza inanıyorum.YSK’ya yapılan itiraz başvuruları nihayet belli oldu. Ordu’da Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Cumhur İttifakı adayımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler olmuştur. Bundan sonra zaman hizmet zamanıdır. 19 ilçemizde Cumhur İttifakı belediyelerimizin yanı sıra başka ilçelerde de seçim kazanan diğer siyasi parti belediye başkanlarımızla ayrışmadan, ötekileştirmeden Ordumuz için hizmet etmeye devam edeceğiz."

Naci Şanlıtürk'ün açıklamaları sonrası MHP'de sular durulmazken, taraflar sosyal medya üzerinden fotoğraf ve görsel paylaşımlar yaparak bir birlerine mesaj vermeye devam ediyorlar.

#ordu #orduhaber #mhp