Altınordu Belediyesinin hemen yanında bulunan trafiğe açılıp/açılmaması kamuoyunda tartışma konusu olan okullar caddesi, Altınordu Belediyesi tarafından trafiğe açıldı.

Bir önceki Belediye yönetimi tarafından yapılan peysaj ve alt yapı çalışmalarının ardından trafiğe kapatılarak hizmete sunulan alan, yeni yönetim tarafından tek yönlü olarak trafiğe açıldı.

Okullar 1 Vizyon

Konu ile ilgili belediye yönetiminden şu açıklama yapıldı:

"Seçim döneminde halkımızın en çok şikâyet ettiği ve bizim de göreve başladığımızda gerekli adımı atacağımızın sözünü verdiğimiz soruna neşteri vurarak; belediye hizmet binamızın yanında bulunan ve geçtiğimiz dönemde trafiğe kapatılan Okullar caddesinde revizeler gerçekleştirerek yolu tekrar ulaşıma açtık.

 Tek yön olarak ulaşıma açtığımız yol, Şahincili, Subaşı ve Yeni mahalle üzerinden karayolu ve sahil hattına doğrudan erişim sağlanmasına imkân vererek bölgedeki trafik yükünü azaltacak.

Kapalı bulunduğu süreçte araç trafiği civardaki okullarımızın giriş yönü olan 322 No’lu sokağa yöneldiğinden öğrencilerimiz için tehlike oluşturuyordu. Uygulamamızla birlikte buradaki yükü azalttığımızdan öğrenci kardeşlerimizin giriş-çıkış güvenliğini artırmış bulunduk.

Gerçekleştirdiğimiz düzenlemeyle herhangi bir yapım maliyeti ortaya çıkarmadık. Yaya güvenliğini artırıcı birtakım önlemler aldık. Üstelik güzergâh boyunca peyzaj alanlarımızı yeniledik."

#ordu #orduhaber

Editör: Editör Editör