Genel Başkan Meral Akşener'in 27 Nisan'da yapılacak olağanüstü kurultayda aday olmayacağını duyurmasından sonra ordulu hemşehrimiz İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Dervişoğlu, aday olduğunu açıklamıştı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi seçime yönelik Yüksek Seçim Kurulu'na itiraz başvurusu yapan heyet arasında bulunan Dervişoğlu, basın mensuplarına açıklama yaptı.

Dervişoğlu, "Dün yapmış olduğum açıklamada Genel Başkanımızın hayır duasını alacağımı söyledim. Hatta bu sürecin geleneklerimize uygun bir biçimde sürdürülmesi açısından bu işi önemli bulduğumu da söyledim. Ben ne yapıyorsam ortada yapıyorum. Partimizin birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var. Önümüzdeki süreçte bütün arkadaşlarımızın bu sorumlulukla hareket edeceğine inancım tamdır" ifadelerini kullandı.

"AKŞENİR'İN HAYIR DUASINI ALDIM"

Adaylık kararı sürecinde Akşener ile istişare edip etmediği sorusu üzerine Dervişoğlu, "Ben sadece Genel Başkanımızın hayır duasını aldım. Ayrıca bir kişinin bir siyasi partide genel başkanlığa aday olması durumunda elbette ki genel başkanıyla görüşmesi kadar doğal bir şey yoktur. Ama bundan spekülasyon çıkarılmaya çalışıldığına şahit oluyorum. Doğrusunu isterseniz üzülüyorum. Televizyonları izliyorum. Bunun üzerinden bir şeyler yapılıyor. Siz en küçük şey yaparken ailenizin büyüğüne bir aile ferdi olarak danışıyorsunuz da biz bu partinin kurulmasına ve bugünlere gelmesine vesile olan büyük emekler sarf eden insanlara görüşlerini sormayacak mıyız? Sayın Genel Başkanımızla da görüştüm. Partimizin yaşça büyük olanlarıyla da görüştüm. Kendi pozisyonları itibarıyla önemli siyasi figürlerden sayılan insanlarla da görüştüm" diye konuştu.

İYİ Parti kuluslerinde Genel başkanlık için ibrenin, Meral Akşener'in desteğini alan Dervişoğlu'na döndüğü konuşuluyor.