Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünün çalışmaları kapsamında Ünye’deki okulların yapım ve onarım çalışmaları tamamlandığı belirtildi.

Konuyla ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan bilgilendirme açıklamasında; “Okullarımızdaki fiziki imkânları iyileştirmek ve altyapı desteğini oluşturup olası bir depreme karşı hazırlıklı olarak öğrenci ve öğretmenlerimize daha güvenilir ve rahat ortamlarda hizmet sunabilmek adına Müdürlüğümüz tarafından Ünye ilçemizde devlet yatırım programı ve hayırseverlerimizin katkılarıyla, eksiksiz ve planlanan zamanda yapımı tamamlanan okullarımız ile bakım ve onarım yapılan okullarımızda çalışmalarımız tamamlandı.

Bu kapsamda okullarımızda; dış cephe mantolamadan perde betona, iç ve dış cephe boyasından ıslak zemin çalışmalarına, yangın merdivenleri, asansör, engelli liftinden kapı ve pencere yenilemeye, okullarımıza kapalı spor salonu, halı saha, tuvalet, banyo yapımından kalorifer ve elektrik tesisatının yenilenmesi ile doğalgaz dönüşüm çalışmalarına kadar birçok alanda bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirildi.

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu; "Öğrencilerimizin eğitim-öğretim alanında, akademik ve sosyal bakımdan başarılı ve verimli olabilmeleri için nitelikli bir eğitimle, onları yarınlara daha güçlü hazırlamak amacıyla Ünye ilçemizde Bakanlığımız ve hayırsever vatandaşlarımızın destekleriyle yapılan 24 dersliği ve spor salonu olan Gölevi Anadolu Lisesi ve özel gereksinimli öğrencilerimizin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak, öz bakım ve günlük yaşam becerileri ile işlevsel akademik becerilerini geliştirerek topluma uyumlarını sağlamak amacıyla yapılan 10 derslikli Şehit Eren Bülbül Özel Eğitim Anaokulumuz hizmete açıldı.

Ayrıca; çocuklarımızı nitelikli bir eğitimle, yarınlara daha güçlü hazırlamak amacıyla 24 derslikli Bayramca Emine Görgülü Ortaokulu ile 8 derslikli Saraçlı Anaokulunun yapımı devam etmektedir. Bunların yanında, 11 okulumuzun da doğalgaz dönüşümü tamamlandı." dedi.

Editör: Kadir TÜKÜÇ