Türkiye, önümüzdeki bir haftalık süreçte yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Sıcaklıklar yağışla birlikte mevsim normalleri civarına düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre bugün gök gürültülü sağanak, Karadeniz Bölgesi'nin iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde etkili olacak.

Gök gürültülü sağanak yarın yurdun iç, kuzey ve kuzeybatı bölgelerinde görülecek. Yağışların Çankırı ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Önümüzdeki hafta yurdun tamamında yağış görülecek. Yağışların kuzey ve iç kesimlerde genellikle yağmur, yer yer sağanak, kalan kesimlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.

FINDIK ÜRETİCİSİ UMUTLU

Hava sıcaklıklarının artması ve yağışın oranının düşük olması fındık üreticisini endişelendirirken, önümüzdeki hafta yağışlı havanın gelecek olması fındık üreticisini umutlandırdı. Fındık dallarının meyve vermeye başladığı şu günlerde yağışlı hava oldukça önem arz ediyor. Fındığın kalitesinin ve rekoltesinin düşmemesi için Nisan-Mayıs aylarında fındığın yeterince  su alması gerekmekte.

#hava #yağmur #mevsim #fındık