Ordu Rüzgar Enerji Santrali, Ordu Kabadüz İlçesi Musakırık Mahallesi, Mesudiye İlçesi Karacaören, Yeveli Mahallesi, Sivas Koyulhisar İlçesi Yenice Güzelyurt'ta inşa edilecek. Toplamda 33 türbin kurulacak.

ÇED Sürecinde Halkın Bilgilendirilmesi ve Sürece Katılımı Toplantısı başladı. Ordu Çambaşı'nda halkın bilgilendirmesi toplantısı 10 Haziran 2024 tarihinde gerçekleşecek.

Toplantıyla ilgili şu açıklama yapıldı;

"Kalyon Enerji Yatırımları Anonim Şirketi tarafından, Ordu İli, Kabadüz İlçesi, Musakırık Mahallesi ve Mesudiye İlçesi, Karacaören ve Yeveli Mahallesi ile Sivas İli, Koyulhisar İlçesi, Yenice ve Güzelyurt Köyü sınırları içerisinde “Ordu Rüzgâr Enerji Santrali (RES) (99,6 MWm/99,6 MWe-33 Adet Türbin) ve Elektrik Depolamalı Üretim Tesisi (EDT) (99,6 MWe/99,6MWh)” projesinin yapılması planlanmaktadır. Söz konusu proje için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliğinin 9. Maddesi gereğince aşağıda belirtilen tarih ve saatte faaliyetle ilgili halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için “Halkın Bilgilendirilmesi ve Sürece Katılımı Toplantısı” yapılacaktır.

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER