Ordu’nun Gölköy ilçesinde özlemle beklenen Çetilli, Ahmetli ve Direkli Mahallesi grup yolunda, sürdürülen sıcak asfalt çalışmalarında sona yaklaşıldı. Gölköy, Gürgentepe, Çatalpınar ve Kabataş ilçelerine de bağlantı sağlayan güzergah ilçeler arasındaki sosyal, kültürel ve ticari yaşama da büyük katkı sağlayacak.

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ili Ordu’da, Büyükşehir Belediyesi’nin sürdürdüğü asfalt seferberliği devam ediyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, coğrafi olarak engebeli ve dağınık bir yapıya sahip olan bölgenin grup yollarında, vatandaşların ulaşım kalitesini yükseltmek için yoğun bir mesai harcıyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in liderliğinde süren çalışmalar kapsamında, toplam uzunluğu 20 kilometre olan Gölköy ve Gürgentepe ilçesine bağlı Çetilli, Ahmetli ve Direkli mahallesi grup yolunun son 4 kilometrelik kısmı da sıcak asfalt ile buluşuyor.

Bölgede devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, güzergahın 4 ilçeyi birbirine bağlayacağını söyledi.

GENEL SEKRETER İNAN: “BÖLGE HALKIMIZ HERŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”

Genel Sekreter İnan yaptığı açıklamada, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in kentin her şeyin en iyisini hak ettiği düşüncesinden hareketle hizmetlerimizi bir bir tamamlamaya gayret ediyoruz. İl genelinde 27 bin km yol ağına sahibiz.  Burada 4 ilçeyi birbirine bağlayan bölge halkının dereyolu olarak tabir ettiği kış ve sisten etkilenmeyecek 20 kilometrelik yolun, son 4 kilometrelik kısmını sıcak asfalta kavuşturuyoruz. Bölge halkımız her şeyin en iyisini hak ediyor. İlçelerimize hayırlı olsun” dedi.

ULUDAĞ: “HEM İLÇELERLE HEM DE TOKAT İLE BAĞLANTI SAĞLIYOR”

Çalışma başlatılan güzergahın 20 yıldan bu yana hasretle beklendiğini ifade eden Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ “Bu güzergah bir ticaret yolu. 4 ilçeyi birbirine bağlayıp Tokat Reşadiye hattını da buraya taşıyacak. Kar yağışı ile birlikte, Gürgentepe-Aybastı hattını kullanmadan, Mesudiye, Reşadiye ve Baydarlı’dan vatandaşlar bu hattı kullanabilecek. Bu yolun 20 yıllık bir geçmişi var. Desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TÜRE: “İÇ ANADOLU’YU KARADENİZ’E BAĞLAYAN EN KISA YOL”

Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe ise “Büyükşehir Belediye Başkanımız ‘ilçe başkanlarının taahhüt ettiği her şey bizim de taahhütlümüzdür’ demişti. Gerçekten verdiği sözleri yerine getiriyor. İç Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan en kısa yol. Kardan ise en az etkilenen bir güzergah. İlçemizin de en zor güzergahı buranın girişiydi. Çin Seddi gibi duvarlar yapıldı. Büyük bir eser. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e bu yol ve ilçemize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

BÖLGE HALKI VE VATANDAŞLARDAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Yol çalışmalarını miting havasında karşılayan bölge halkı ve muhtarlar ise “Bu yol yıllardır özlemini çektiğimiz bir güzergahtı. Kış aylarının sert geçtiği bölgemizde burası bizim için dereyolu gibi. Güzergahta kar yağışı çok az oluyor. Yolla birlikte ilçe merkezlerine ulaşımımız daha konforlu bir hale gelecek. Desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyoruz” dediler.

Editör: Kadir TÜKÜÇ