Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Herkes İçin Spor Federasyonu iş birliğinde 19 Mayıs'ta 81 il kent meydanlarında "Hareketlilik Yılı" etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor Festivalleri düzenlenecek.

Her  yıl  Bakanlığımızca  15-21  Mayıs  tarihlerini  kapsayan  "Gençlik  Haftası"  ile  "19  Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" tüm yurtta hafta boyunca bir dizi etkinliklerle kutlanmaktadır.

Bu kapsamda, yapılacak faaliyetlerin yanı sıra bu yıl ilk defa 81 ilimizde kültür sanattan müziğe, spordan yarışmalara kadar bir çok etkinliğin yer alacağı "Gençlik Spor Festivalleri" yapılacak.

Ordu Valiliği himayelerinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek Gençlik Festivali programı belli oldu. Etkinlikler Altınordu Ceren Özdemir Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Program ise şöyle;
19 Mayıs Pazar saat 16:00 da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Festivali

Etkinlik içeriği;

Bilek güreşi etkinlik istasyonu, Masa tenisi etkinlik istasyonu

Taşınabilir langırt etkinliği, Portatif taşınabilir Badminton etkinliği

Portatif ok etkinliği, Bisiklet Kara antrenman etkinliği

Resim sergisi, Deneyap Atölyesi ürün sergisi

Yüz boyama etkinlikleri, Palyaço gösterisi, Balon şov, Koro ve müzik dinletisi,

Merkezim Her yerde Faaliyetleri, Matrak oyunu, balon şapka ve tişört dağıtımı, halat çekme ve çuval yarışı yapılacak.       

Türk gençliğinin önemini vurgulamak, milli bilinçlerini artırmak ve sağlıklı bir yaşama teşvik etmek amaçlı her yıl belirli tarihler Gençlik Haftası olarak kutlanmaktadır. Gençlik Haftası her yıl 15-21 Mayıs tarihlerinde kutlanıyor.

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER