Ordu’nun sahil ilçelerinden biri olan “Sakin Şehir” ünvanlı Perşembe İlçesi, bugünlerde büyük değişime ve dönüşüme sahne oluyor.

Bir süre önce yapılan yerel yönetimler seçimleri sonucunda Perşembe’nin yeni Belediye Başkanı olan Cihat Albayrak, bu değişim ve dönüşüme öncülük ediyor.

Şirin ilçede Albayrağ’ın Başkan seçilmesinin ardından gözle görünür bir hareketlenme yaşanırken, Başkan’ın Perşembe bürokrasi ile eş güdüm halinde çalışmalarını devam ettiriyor olması gözlemleniyor.

Başkan Albayrak, bir önceki dönem Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı idi. Kuşkusuz burada sağladığı tecrübe ve güçlü ilişkiler, Perşembe’ye aktardığı en önemli kazanımları.

Gerek Ordu bürokrasisi ve Basını, gerek Ülke genelinde bürokrasi ve medya içindeki güçlü ilişkileri Perşembe adına yapacağı her işte ona ciddi avantajlar sağlıyor.

Başkan gelir gelmez özelikle Milli ve Özel günler de Perşembe‘nin bundan önce alışık olmadığı düzeyde Organizasyonlara imza atarak farkını ortaya koydu.

Başkan Albayrağ’ın en önemli hedefinin Turizm olduğu görülürken bu manada ciddi bağlantıların ve hazırlıkların yapıldığı, düzenlenecek festivaller ile de bu çalışmaların destekleneceği konuşuluyor.

Başkan Perşembe’yi bir Kültür ve Turizm merkezi haline dönüştürmeyi hedeflerken, Geçtiğimiz günlerde Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay Perşembe’yi ziyaret ederek önümüzdeki yıllarda Perşembe Belediyesi ile yapılacak ortak çalışmaların protokolüne imza attı.

Perşembe, Ordu Büyükşehir Belediyesinin önümüzdeki dönem çalışmalarında birçok alanda Büyükşehir Belediyesi tarafından “Pilot Bölge” seçildi. Perşembe’nin alt ve üst yapı ihtiyaçlarının bu manada hızla çözümlenmesi bekleniyor.

#orduhaber #ordu #perşembe

Editör: Editör Editör