Altınordu Belediyesi, çalışanlarına yönelik hem kişisel bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi hem de hizmette kalite ve verimliliği artırıcı hizmet içi eğitim seminerlerini sürdürüyor.

Altınordu Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünce yapılan planlama doğrultusunda gerçekleştirilen seminerlerde hizmete yönelik eğitimler yanında aile ve kadına karşı şiddet ile mücadele gibi toplumsal konularda da çalışanlar bilgilendiriliyor.

PersonelEğitim1

BEŞ KONUDA KAPSAMLI EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLEDİ

Personel eğitimleri için kurum ve kuruluşlarla yaptığı iş birlikleri ile alanında uzman kişileri çalışanlarıyla buluşturan Altınordu Belediyesi, personele yönelik çeşitli eğitim seminerleri düzenledi.

Türkiye Belediyeler Birliği koordinesinde gerçekleştirilen “Proje Hazırlama ve Bütçeleme Teknikleri” konulu eğitim seminerinde Proje ve Finans Uzmanı Dilara Koyuncu tarafından Belediye çalışanlarına proje kaynak planlaması ve bütçesi, mantıksal çerçeve, faaliyetleri ve faaliyet planı, proje için gerekli donanım, ekibin nitelikleri ve çalışma süreleri ile proje tasarlama ve yazıma konularında bilgiler verildi.

Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen eğitim seminerlerinde ise Altınordu Sosyal Hizmet Merkezi görevlilerinden Sosyal Hizmet Uzmanı ve Aile Danışmanı Dönüş Zeynep Dilaver, Sosyologlar Aydın Bayarslan ve Ümit Belgüzar tarafından “Toplumsal Değerlerin Edinilmesinde Ailenin Rolü ", "Teknoloji Bağımlılığı", “Kadına Yönelik Şiddet” ve “Aile İçi İletişim” konularında da Altınordu Belediye çalışanlarına kapsamlı bilgiler verildi.

 BAŞKAN TÖREN “PAROLAMIZ HİZMETTE VERİMLİLİK VE ETKİNLİK”

 Personel eğitimlerini önemsediklerini ve periyodik olarak çeşitli konularda eğitim seminerleri düzenlediklerini belirten Başkan Aşkın Tören, “dünyada yaşanan yoğun rekabet, bilgi ve teknolojideki hızlı gelişmeler ve çeşitlenen hizmet beklentilerine karşılık çalışma arkadaşlarımızın görevleriyle ilgili bilgi, beceri ve tutumlarını geliştirmek üzere planlı eğitim etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra yine toplumsal farkındalık eğitimleri de düzenliyoruz. Kurumsal hizmet kalitemizi doğrudan etkileyen eğitim seminerlerimiz devam edecek” diye konuştu.   

Editör: Kadir TÜKÜÇ