Altınordu Belediyesinin geleneksel Ramazan etkinlikleri coşkuyla devam ediyor.

Durugöl mahallesinde bulunan Trafik Eğitim Parkında iftardan hemen sonra başlayan etkinlikler, Ramazan boyunca Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yapılıyor.

Etkinlikte Meddah amca ile İbiş, Hacivat ve Karagöz, balon sihirbazı, orta oyunları, animasyon, yarışmalar, bay meraklı pandomim gösterisi ve daha birçok oyun yer alıyor. Çocukların yoğun ilgi gösterdikleri etkinliiği Altınordu Belediyesinin ikramlarıyla daha da tatlanıyor.

Hem vatandaşların hem de çocukların büyük beğenisini kazanan etkinlik tamamen ücretsiz. Çocuklar sinema salonunda ve oyun alanlarında Ramazan eğlencesinin tadına doyarken, Durugöl mahallesinin en özel sosyal mekanı haline gelen Durugöl menekşe Kafe ise aileleri ağırlıyor.

BAŞKAN TÖREN “HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN”

Başkan Aşkın Tören Ramazan’ın her yönüyle coşkusunu ve bereketini tüm şehirde yaşatmaya gayret ettiklerini söyledi.

Başkan Tören, “bir taraftan büyük bir paylaşma seferberliği yürütüyoruz. Ramazanın bereketini hane hane şehrimizin her köşesine taşımanın gayretindeyiz. Öte yandan çocuklarımıza da Ramazan’ın ruhunu ve sevincini yaşatmak istiyoruz.

Yine geleneklerimizi ve değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmayı ve yaşatılmasına katkıda bulunmayı da amaçladık. Bu vesile ile Ramazan etkinliklerimize yoğun ilgi gösteren sevgili çocuklarımıza ve kıymetli ailelerimize teşekkür ediyorum. Her kesime hitap eden kültür ve sanat etkinliklerimiz devam edecek” diye konuştu.

Etkinlikleri çok beğendiklerini belirten çocuklar ve aileler Başkan Aşkın Tören’e teşekkürlerini ilettiler.

Editör: Merve GÖÇER