Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle kutlama mesajı yayınladı. Rektör Akdoğan yayınladığı mesajda; “Halkın haber alma hürriyetinin sağlanmasında, doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde bilgilendirilmesinde, kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahip olan basın, demokratik kültürün de ayrılmaz bir parçası konumundadır.

Zaman ve mekân mefhumu gözetmeden, zor şartlar altında kamuoyunu doğru ve tarafsız haberlerle bilgilendiren basın mensuplarımız, toplumsal farkındalığın oluşturulması noktasında da önemli bir görevi ifa etmektedir. Basın kuruluşlarımızın ve gazetecilerimizin başta milli konular olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. Bu anlayış ile gazetecilerimiz ilimizin ve ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlama noktasında olumlu rol üstlenmeye devam edecektir.

Bu düşüncelerle basın meslek etiği ilkelerinden ödün vermeden, kalemini haktan ve toplumun menfaatinden yana kullanan basın emekçilerinin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi

Editör: Kadir TÜKÜÇ