Başkan Aşkın Tören öncülüğünde eser ve hizmet belediyeciliği anlayışıyla çalışma ve yatırımlarını kesintisiz bir mesai ile sürdüren Altınordu Belediyesi, her kesime hitap eden ve ilgiyle takip edilen kültür sanat etkinlikleriyle de Altınordu’luları buluşturmaya devam ediyor.

Sevginin, sabrın, barışın, hoşgörünün sembolü Hz. Mevlana'nın 749. Vuslat Yıldönümü vesilesiyle gerçekleştireceği etkinlikler kapsamında Şeb-i Arûs özel programıyla unutulmaz ezgilerin sevilen sesi "Eşref Ziya Terzi’yi Altınordulular ile buluşturacak.

SEVİLEN EZGİ SANATÇISI EŞREF ZİYA TERZİ ALTINORDULU’LAR İLE BULUŞUYOR

Altınordu Belediyesi tarafından 19 Aralık Pazartesi günü Altınordu Akyazı sahil mevkiinde bulunan Ordu Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek Şeb-i Arûs özel programı saat 18.30’da başlayacak.

Eserleri ve fikirleriyle tüm dünyayı etkileyen hoşgörü sembolü büyük mutasavvıf Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin düğün gecesi olarak adlandırdığı ve ilâhî sevgiliye kavuşmasına işaret eden vuslat yıldönümü vesilesiyle gerçekleştirilecek Şeb-i Arûs özel programı, sema gösterisi ve tasavvuf musikisi sanatçısı Eşref Ziya Terzi’nin ezgi dinletisi ile katılanlara unutulmaz bir akşam yaşatacak. 

BAŞKAN TÖREN “TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİ BU ANLAMLI ETKİNLİKTE BİR ARADA OLMAYA DAVET EDİYORUM

Vuslatının 749. Yılında Hz. Mevlana’nın çağları aşan coşkulu mesajlarına dünyanın bugün çok daha fazla muhtaç hale geldiğini belirten Başkan Aşkın Tören, “Mevlana insanı Hakka, aşka, hoşgörüye en önemlisi de ümide çağırmaktadır. Düzenlediğimiz Şeb-i Arûs özel programıyla yaşadığı günden itibaren mesajlarını hep vermiş ve sesini hep duyurabilmiş bir büyük gönül mimarı olan Hz. Mevlana'nın çağları aşan o coşkulu mesajlarını hep birlikte dinleyeceğiz. Yine yüreklerimizi titreten ezgilerin sevilen sesi Eşref Ziya Terzi’nin seslendireceği eserler ile de adeta içsel bir yolculuğa çıkacağız. Bu özel ve bir o kadar da anlamlı etkinlikte tüm hemşehrilerimizi Ordu Kültür ve Sanat Merkezinde bir arada olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Editör: Kadir TÜKÜÇ