Ordu Büyükşehir Belediyesi, Aybastı ilçesi Uzundere- Zaferi Milli Mahalleleri bağlantı yolunu sıcak asfalt konforuyla buluşturuyor.  

Aybastı-Kabataş ilçelerinin mahalleleri ile iki ilçenin yaylalarına da konforlu ulaşım olanağı sağlayan 12,5 km’lik bağlantı yolu, Ordu’yu Tokat’a bağlayacak en kısa yollardan birisi olarak da önem arz ediyor.

ORDU’NUN İKİ İLÇESİ İLE TOKAT’A ULAŞIM SAĞLIYOR

Toplam 12,5 km uzunluğundaki bağlantı yolu Aybastı’nın en uzak mahallesi olan Uzundere’yi merkeze bağladığı gibi, Kabataş ve Aybastı’nın mahalleleri ile Tokat’ın Reşadiye ilçesine de ulaşım sağlıyor.

Çalışmalar vatandaşların da yüzünü güldürdü. Çalışmalara kısa süre önce başlayan Büyükşehir Belediyesi yaklaşık 1 km’lik kısımda çalışmaları tamamladı.

HAYALDİ GERÇEK OLUYOR

Yıllardır özlemle bekledikleri asfalt hayalini gerçeğe dönüştüren Başkan Güler’e teşekkür eden vatandaşlar, “Bu hizmetin gerçeğe dönüşüyor olması bizim için mutluluk verici. İlçemizin yanı sıra birçok ilçeye ulaşım sağlayan yolumuz bölgemiz için oldukça önem arz ediyor. Çalışmalar için Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibine teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi 12,5 km’lik yoldaki sıcak asfalt çalışmalarını yıl sonuna kadar bitirmeyi amaçlıyor.

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER