Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin adeta rutinleştiğini belirterek, "Artık yaşanan bu şiddet olaylarının bir an önce önüne geçilmeli, gerekli tedbirler alınmalıdır" dedi.

Zengin şu açıklamayı yaptı:

Biz sağlık çalışanlarının sorunlarına vakıfız. Günü birlik birtakım politikalarla bu sorunlarının çözülmeyeceğinin fakındayız. Sağlık çalışanlarına yapılan şiddet bu ülkeye yakışmıyor. Daha geçen gün ordu da  1  tane hekim  İstanbul  da 1 hekim arkadaşımıza şiddet uygulandı. Buradan sağlık bakanlığına çağrı yapıyoruz . Artık sağlık çakışanlarının gündeminden şiddet konusunu çıkartmalıyız. Biz artık şiddet konuşmak istiyoruz. Gelin hep beraber eylem planı içerisinde şiddete karşı mücadele edelim. 

ŞİDDET UYGULAYANLAR SAĞLIK HİZMETİNDEN YARARLANMASIN

Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan kişilere ceza verilmediği sürece bu işin bir caydırıcılığı olmaz. Bu yüzden yargı mensuplarına da çağrı yapıyoruz. Bu şiddet meselesini duymadığımız bir gün yok. Bunu artık nihayete kavuşturmamız lazım. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan her kimse sağlık hizmetlerinden acil durumlar haricinde yararlanmamalı. Sigorta sisteminden yararlanmasın.

#ordu #orduhaber