Altınordu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Aşkın Tören’in, şehre mührünü vurduğu kent kimliği ve estetiği öncelikli çalışmalar etap etap sürüyor. Altınordu Belediyesinin kamuoyunda büyük beğeni ve takdir toplayan sokak sağlıklaştırma çalışmaları bu defa gözleri Düz Mahalleye çevirdi.

Altınordu’nun hafızası konumundaki tarihi Düz Mahallede tamamlanan çalışmaların ardından Düz Mahalle kavuştuğu yeni çehresi ile adeta küllerinden yeniden doğdu. Tamamlanan çalışmalar Altınordululardan büyük beğeni topladı.

DÜZ MAHALLENİN 13 SOKAĞI SİL BAŞTAN YENİLENDİ

5 yıl öncesine kadar her yağışta yaşanan su baskınlarıyla gündem olan Düz mahalle yılların kronik altyapı sorunlarını geride bıraktı. Sağlıklı altyapıya kavuşan sokaklar, yapılan sokak sağlıklaştırma çalışmalarıyla bambaşka bir çehreye kavuştu.

Başkan Aşkın Tören, 2019 yılında göreve gelir gelmez Düz Mahallede karşılaştığı su baskınlarının ardından kolları sıvamıştı. Öncelikle Düz mahallenin tarihi sokaklarında yaşanan altyapı sorunlarına neşter vuran Altınordu belediyesi, yağmur hatlarını sil baştan yeniledi.

Başkan Tören’in başlattığı çalışmayla Düz mahalle Temel Uzlu Caddesi, Alanarası Sokak, Uygunluk Sokak, Park Sokak, Bahriye Üçok Sokak, Karkaçar Sokak, Genlik Sokak, Ongun Sokak, Varlık Sokak, Kültür Caddesi, Yenigün Sokak, Yıldırım Sokak, Alanarası Sokaklar yapılan çalışmalardan sonra sağlıklı bir altyapıya kavuşturuldu.

BİR YILDIZ GİBİ IŞIL IŞIL

Zaferimilli’de başlayan, Şahincili, Kirazlimanı, Aziziye, Saray mahalleleriyle devam eden Şarkiye ile taçlanan, Selimiye ve Düz mahalleler ile şehre yeni bir kimlik ve yepyeni bir çehre kazandıran Yeni Mahalle Kahraman Sağra caddesi ile yıldızlaşan örnek sokak yenileme ve aydınlatma çalışmaları son olarak Düz Mahallede görücüye çıktı.

Düz mahalle Temel Uzlu Caddesi, Alanarası Sokak, Uygunluk Sokak, Park Sokak, Bahriye Üçok Sokak, Karkaçar Sokak, Genlik Sokak, Ongun Sokak, Varlık Sokak, Kültür Caddesi, Yenigün Sokak, Yıldırım Sokak, Alanarası Sokaklar üstyapı çalışmalarında mineral yüzeyli doğal begonit taş uygulaması ile nakış nakış işlendi.

Altyapı ve üstyapı çalışmalarının ardından Kültür Caddesi, Yenigün Sokak, Yıldırım Sokak ve Alanarası Sokaklarda gerçekleştirilen dekoratif aydınlatma çalışmalarıyla da sokaklar ışıl ışıl adeta birer yıldız gibi parladılar.  Modern ve estetik görünümü, yenilenen yüzü ile hizmete sunulan Düz mahallenin tarihi sokakları göz kamaştırdı.

BAŞKAN TÖREN “ALTINORDU’MUZUN DOĞAL GÜZELLİĞİ İLE UYUMLU ESTETİK SOKAKLAR İLE MAHALLELERİMİZİ YEPYENİ BİR ÇEHREYE KAVUŞTURUYORUZ”

Başkan Aşkın Tören “kent kimliği ve geleneksel dokunun yaşatılması öncelikli sokak sağlıklaştırma çalışmalarımız ile hem mahalle sakinlerimizi sağlıklı bir altyapıya kavuşturuyor hem de konforlu, modern aynı zamanda Altınordu’muzun doğal güzelliği ile uyumlu estetik sokaklar ile Mahallelerimiz yepyeni bir çehreye kavuşuyor. Şehrimizin tarihi sokakları başta olmak üzere, dokuya, silüete uygun modern aynı zamanda kent kimliği ve estetiği öncelikli çalışmalarımızla marka şehir hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Altınordu’muzu bölgesinin yıldızı parlayan şehri yapma kararlılığı ile durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Editör: Merve GÖÇER