Gençlik ve Spor Bakanlığı, Altınordu İlçesi Durugöl Spor Kompleksi’nde bulunan Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sporcu Eğitim Merkezinde eğitim gören yatılı ve gündüzlü sporculara, spor malzemesi desteğinde bulundu.

Çeşitli sınavlar sonucu seçilen sporcular (boks, güreş, judo) Ordu’yu hem Türkiye’de hem de Dünya’da madalyalarla temsil etmek için eğitim görüyorlar.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç “Buradaki yatırımların hepsi bu ülkenin geleceği sizler için yapılıyor. Siz ne kadar güçlü olursanız, ne kadar bayrağımızı yukarı kaldırırsanız bu ülkenin geleceği de o kadar güçlü olacaktır. Onun için bu imkanları çok iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Ülkemize ve milletimize sahip çıkın biz sadece şampiyon istemiyoruz, biz sportif başarının yanında ahlaklı, , vatanını milletini seven, değerleri ile gurur duyan ve onları yaşatan bir nesil istiyoruz. Bizlere bu imkânları sunan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a, Ordu Valimiz Sayın Muammer Erol’a teşekkür ederim .” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sporculara gönderilen spor malzemeleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Spor Hizmetleri Müdürü Ömür Çağlıyan, Sporcu Eğitim Merkezi Müdürü Merve Güngör ve antrenörler tarafından sporculara takdim edildi. Ardından Genç, sporcular ve antrenörlerle birlikte hatıra fotoğrafı çekindiler.

#orduhaber #orduspor