Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu'nun ev sahipliğinde bu yıl ilki gerçekleştirilen "1. Ordu Şehir Tiyatroları Festivali" dolu dizgin devam ediyor.

Türkiye’nin dört bir yanından Ordu’ya gelen şehir tiyatroları sahneledikleri oyunlarla izleyicilere unutulmaz anlar yaşatıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri ile Ordululara unutulmaz anlar yaşatmayı sürdürüyor. Birçok kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediyesi şimdi ise sanatseverlere unutamayacakları anılar biriktireceği dolu dolu bir festivale imza atıyor. Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu'nun öncülüğünde gerçekleştirilen "1. Ordu Şehir Tiyatroları Festivali" bir birinden güzel oyunları Ordulularla buluşturuyor.

“AŞK VE GURUR” İLE BAŞLADI

Festival, Ordu Büyükşehir Belediyesi Şehir Bandosu eşliğinde gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun sahnelediği "Aşk ve Gurur" isimli oyun ile başladı. Ordu Kültür Sanat Merkezinde sahnelenen oyun kapalı gişe oynanırken izleyicilerde oyuna hayran kaldı.

OYUNLAR KAPALI GİŞE

Festivalin ikinci gününde ise Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun "Kuvayi Milliye Destanı" adlı oyun izleyici ile buluştu. Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyun aynı “Aşk ve Gurur” gibi kapalı gişe oynanırken izleyiciler gururu ve duygusallığı aynı anda yaşadı. İzleyicilerin soluksuz izlediği oyun dakikalarca ayakta alkışlandı.

FESTİVALİN 3. GÜNÜNDE OBBKT SAHNE ALIYOR

Festival, Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunun sahneleyeceği "Rumuz Goncagül" ile devam edecek. Oyun, 21 Şubat Çarşamba saat 20.00’da OBBKT’de oynanacak. Festival boyunca birçok şehir tiyatrosu, bir birinden güzel oyunları sahneleyecek.

Editör: Editör Editör