Ulubey Ohtamış Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kuruluna tek aday olarak katılan Av. Birsen Uçar, başkanlığa seçildi.

Ulubey Ohtamış Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurul toplantısını Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Ordu Şubesi’nde gerçekleştirdi.

Genel Kurul Divan Başkanlığını Yüksel Küpçük, katip üyelikleri Ahmet İnanlı ve Altun Çalış yaptı. Genel kurul açılış konuşmasını, yeni dönemde aday olmayan mevcut başkan Abdülaziz Özen yaptı.

“Menajer olarak devam edeceğim”

Abdülaziz Özen; ‘Kuruluşunun ilk yılında Ordu basketbolunda tarih yazan kulübümüz, Türkiye Baskebol 2. ligine gitme hakkını elde etmesine karşın, mali konulardan dolayı gidemedik. Türkiye Basketbol Federasyonu Büyük Erkekler Bölgesel Lige katılma hedefimiz var. Bizler, geleceğin yıldızlarını yetiştirmek, gençliğe yatırım yapmak istiyoruz. Şahsım Abdülaziz Özen olarak hem köy derneği ve birçok sivil toplum kuruluşunda görevim olmasından dolayı bu dönem başkan adayı olmayacağım. Fakat yönetimde yer alıp idari menajer olarak görev yapacağım. Av. Birsen Uçar başkanımız öncülüğünde tek liste olarak olağanüstü genel kurula gidiyoruz. Başkanımızın çok başarılı olacağına gönülden inanıyorum.’ dedi.

Genel kurul gündem maddelerine geçildi. Faaliyet raporu, mali açıdan kulübün ibrası, tüzük değişikliği ve Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu üyelikleri genel kurul gündeminde görüşülerek ibra edildi.

Yönetim, denetim ve disiplin kurulu seçimleri öncesi, üyelere basın sözcüsü Doç.Dr. Alper Çıraklı bir konuşma yaptı.

“Kadın eli değmiş olacak”

Doç.Dr.Alper Çıraklı, ‘Geçen yıl bölgemizi, Ulubey’i, Orduyu, Karadeniz’i temsil etmek için bir basketbol takımı kurduk. Bu takımla birlikte yerel ligde şampiyonluk hedefimize ulaştık. Bölgesel ligde de grubu lider tamamlayıp Play-Off’u geçerek Türkiye sekizli finallerine kaldık. Geçen yıl bizlerin bu başarıyı yakalamamızda emek veren, destek olan başta sponsorlarımıza, Ulubey halkına, Ordu halkına, kulüp yöneticilerimize, teknik kadromuza ve oyuncularımıza teşekkür ediyoruz. Bugün tek liste ile gideceğimiz genel kurulda Av. Birsen Uçar hanımefendi kulübümüze başkanlık yapacak. Bir bayan, bir kadın eli üzerimize dokunmuş olacak.‘ dedi.

Blok liste ile seçime gidilen kongrede başkanlığa Av.Birsen Uçar seçildi. Kulüp Başkanı, seçimler sonrası genel kurula teşekkür konuşması yaptı.

“Bir adım daha ileri taşıyacağız”

Başkan Av. Birsen Uçar; ‘Ulubey Ohtamış Spor Kulübünün kurulduğu anlardan itibaren yakından takip etmekteyim. Ayrıca lise dönemlerinde okul basketbol takımında oynamış birisi olarak bu alanda çalışmaktan heyecanlı ve gururluyum. Önceki dönemde emeği geçmiş herkese, başkanlarına, yönetim kurulu üyelerine ve diğer kuruldaki üyelere, teknik kadromuz ve sporcularımıza teşekkür ederim. Ulubey Ohtamış Spor Kulübümüzün yerel ve bölgesel lig anlamında başarısını bu dönem, bizim dönemimiz itibariyle bir adım daha ileri gitmek hevesinde isteğinde ve arzusunu taşımaktayız. Oluşan ekibimizle birlikte amacımız; Hem Ordu’nun adını tanıtmak, hem de Ordu’daki gençlerin basketbol yeteneklerinin keşfedilmesine vesile olarak ve katkı sağlayarak güzel sonuçlar elde etmektir.

Basketbol benim gözümde futbol’un çok gerisinde bırakılmış ihmal edilmiş bir alan olarak görüyorum. Çok yetenekli gençlerimiz var, bizler Ordu’nun bir basketbol şehri olarak anılmasını istiyoruz. Basketbola gönül verenleri Ulubey Ohtamış Basketbol takımımızı desteklemeye davet ediyorum. Kulübümüzün bugüne kadar gelen aşamalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yeni oluşan Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelerimize, ilerleyen süreçte bizimle yol alacak oyuncularımıza şimdiden başarılar diliyorum hayırlı uğurlu olsun’ dedi.

Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Av.Birsen Uçar, Doç.Dr. Alper Çıraklı, Abdülaziz Özen, Adem Çalış, Mustafa Kemal Poyraz, Cemal Düzgün, Zehra Güldal, Emrullah Bal, Alper Felek, Reşit Arif Gürsoy, İrfan İnanlı

Denetleme Kurulu – Ercan İmamoğlu, Derviş Onur Küpçük, Hakan Koç

Disiplin Kurulu – Abdullah Orhan Ergül, Ali Duran Şeker, Ercan Eker.

Editör: Kadir TÜKÜÇ