Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in başlatmış olduğu yatırımlar ile uluslararası işlevselliğe kavuşan ve ticaret hacmi artan Ünye Limanı deniz taşımacılığı ve turizminde etkin rol üstelenirken Başkan Güler’in 2. beş yılda hayata geçireceği projeler ile Ordu sayılı liman ve turizm kentlerinden biri haline gelecek.

2019 yılında başlatılan çalışmalar ile Ünye Limanı’nı konteyner, Ro-Ro ve kruvaziyer gemileri ile deniz taşımacılığı ve turizmine hazırlayan Başkan Güler yeni dönemde Ordu’yu dünyaya açıyor. Sadece Ünye Limanı ile sınırlı kalmayan Başkan Güler, kıyı şeridinde bulunan diğer ilçelerde de uygulayacağı projelerle Ordu’yu uluslararası liman ve turizm arenasında parlayan yıldız yapacak.

Altınordu, Fatsa, Gülyalı ve Perşembe ilçelerinde fizibilitesi hazırlanan ve Başkan Güler’in öncülüğünde hayata geçirilecek olan ticaret merkezleri, liman, rıhtım ve marina projeleri ile Ordu hem Türkiye’de hem de dünyada sayılı liman ve turizm kentlerinden birisi haline gelecek.

Asrın projesi, Karadeniz’in kapılarını Akdeniz'e açan Karadeniz-Akdeniz yolu ve yapımı devam eden Akkuş-Niksar yolunun tamamlanması ve özellikle Rusya-Ukrayna savaşının bitmesinin ardından sanayi yatırımların da tamamlanması ile Ordu’da altın çağ başlayacak.

ÜNYE LİMANINDA OLDUĞU GİBİ İSTİHDAM KAPISI ARALANACAK

Öte yandan Ünye Limanı’nda olduğu gibi kapasitesi büyüdükçe liman ve bağlı işletmelerinde istihdam kapısını Ordululara aralayan Başkan Güler, yeni dönemde hayata geçirilecek projelerle birçok vatandaşa istihdam sağlamaya devam edecek.

Editör: Merve GÖÇER