Ordu Ticaret Borsası (OTB) öncülüğünde yürütülen "Ordu İli Fındık Sektöründe Kümelenme Çalışmalarının Başlatılması ve Rekabetçiliğin Artırılması" adlı URGE Projesi kapsamında, proje dahilindeki üyelerin katılımıyla OTB'de bir toplantı yapıldı.

Uzamanlarca 1 hafta boyunca yapılan saha çalışmasına bağlı olarak ortaya çıkan “durum” analiz edinerek projenin bundan sonrası için yol haritası belirlendi.

Ticaret Borsası başkanı Ziver Kahraman çalıştay öncesinde proje katılımcısı üyelerimize şöyle seslendi.

Çok kıymetli üyelerimiz

Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Hoş geldiniz

“Ordu İli Fındık Sektöründe Kümelenme Çalışmalarının Başlatılması ve Rekabetçiliğin Artırılması “ adlı URGE Projemiz için ikinci defa bir araya gelmiş olmaktan dolayı mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim.

İlk toplantımızın ardından uzman ekip sizleri, kentteki STK’ları ve kurumları ziyafet ederek “İhtiyaç Analizi Raporu” hazırlığı yaptı. Bu süreçte göstermiş olduğunuz ilgi ve sağladığınız kolaylık için çok teşekkür ediyorum.

Bugün, tekniğine uygun olarak yapacağımız çalışmayla “Hedef Pazar” belirleyecek ve “İhtiyaç Analizi” nihai raporunun hazırlanması ardından da projemizin bu ilk ayağı için “kapanış“ toplantısı gerçekleştireceğiz. Her “kapanış” başka bir etabın “açılışı” manasına gelmekte olup, hiç zaman kaybetmeden projemizin ikinci etabına geçeceğiz.

Uzmanlarınızdan rol çalmak gibi olmaması hasebiyle sözlerime son veriyor, çalıştayımızın hayırlara vesile olmasını diliyor ve hepinizi tekrar saygıyla selamlıyorum.

#ordu #orduhaber