Altınordu Belediye Başkan Adayı Ulaş Tepe, seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Günün ilk ışıkları ile birlikte sahaya çıkan ve ilçedeki sivil topluk kuruluşları ile bir araya gelen Ulaş Tepe, akşam saatlerinde kentin kırsal mahallesindeki vatandaşlarla bir araya geliyor. Gencinden yaşlısına herkesin takdirini toplayan Tepe, ziyaretleri ile adeta kentin grafiğini de çiziyor. 

Seçim çalışmaları kapsamında Şehir Plancıları Odası İl Temsilcisi Birol Yılmaz ile bir araya gelen Ulaş Tepe, şehir estetiği vurgusu yaptı. Seçilmesi halinde çarpık yapılaşmaya müsaade edilmeyeceğini ve kent estetiğini bozan yapılar ile mücadele edileceğini belirten Tepe, “Şehir planlamasını kentlerin sürdürülebilirlik, yaşanabilirlik, ekonomik gelişme, sosyal refah ve çevresel koruma gibi pek çok önemli konuda yönetilmesini sağlayan kritik bir süreç olarak görüyoruz. Kentimizin gelişiminde bilimsel esasları ve yaşama saygıyı esas alarak, bu konudaki hassasiyetleri dikkate alacağız. Kentimizin yaşadığı mağduriyeti gidererek kaybettiği zamanı telafi edeceğiz” diye konuştu.

“ÜSTÜMÜZE DÜŞEN SORUMLULUĞU YERİNE GETİRECEĞİZ”

Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Murat Şimşek ile de bir araya gelen Tepe, sektörün sorunlarını masaya yatırdı. Görev süresi içerisinde üstlerine düşen sorumluluğu yerlerine getirmek için çaba sarf edeceklerini kaydeden Tepe, “Kentimizin gelişimi için sanayi sektörünün sorunlarıyla yakından ilgileneceğiz ve akılcı çözümleri birlikte hareket ederek uygulayacağız” ifadelerinde bulundu.

“KIRSAL MAHALLELER UZAK DENİYOR, UZAKLARI YAKIN EDECEĞİZ”

Ulaş Tepe, akşam saatlerin Zaferköyü mahallesindeki vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları, talepleri dinledi ve çözüm önerilerini değerlendirdi. Tepe, “Mahallelerimizdeki sorunları biliyoruz. Özellikle de kırsal mahallelerimizin sorunlarını iyi biliyoruz. Bizim sorunları çözmeye talibiz. Altınordu’muzun 5 yıl daha kaybedecek bir zamanı yok. Somut projelerle, hayal satmadan sorun yaşayan mahallelerimize dokunacağız. Bizim için Şarkiye, Düzmahalle, Yenimahalle, Karşıyaka, Durugöl, Akyazı ne ise kırsaldaki mahallelerimiz de odur. Kırsal mahallelerimiz uzak diye olumsuz bir yaklaşım sergileniyor. Göreceksiniz uzak olan mahalleleri hizmetlerimizle yakın edeceğiz. Temel alt yapı yatırımlarının yanı sıra imkân olan mahallelerimizde kadınların, gençlerin, erkeklerin, çocukların vakit geçirebileceği mekânlar oluşturacak, etkinlikler düzenleyeceğiz. Kırsal mahallerimizi de sosyal belediyecilik ile tanıştıracağız” ifadelerini kullandı.

Editör: Merve GÖÇER