Ordu Valisi Tuncay Sonel Sarıkamış Harekâtının yıl dönünü sebebiyle bir mesaj yayınlandı. Vali Sonel yayınladığı mesajda; “22 Aralık 1914 yılında gerçekleştirilen Sarıkamış Harekâtı vatan, millet, bayrak ve hürriyet gibi kutsal değerler uğruna vazifeye koşan Aziz Şehitlerimizin ölümsüzlük destanıdır.

Sarıkamış Harekâtı, ağır hava koşullarına aldırmadan yüce değerler uğruna donarak can veren 90 bin askerimizin şahadet makamına ulaştığı önemli bir hadise olarak hafızalarımıza kazınmıştır. 108 yıl önce Allah-u Ekber dağlarında gerçekleşen bu harekâtta Mehmetçiğin gösterdiği üstün fedakarlık örneği, aziz milletimizin gönlünde hak ettiği yeri almış ve ebediyen de bu değeri koruyacaktır.

Bugün bizler Millet olarak, kahramanlarımızın canlarıyla bedelini ödedikleri bu vatanda, tüm mazlum ve masumların umudu olmaya devam ediyoruz. Kahraman şehitlerimizden aldığımız ilhamla, vatanımızı ve devletimizi her türlü işgal, tehdit ve darbe girişimine karşı canımız pahasına koruduk, ilelebet de koruyacağız.

AKKUŞ'TAN İKİNCİ AŞEVİ YOLA ÇIKTI AKKUŞ'TAN İKİNCİ AŞEVİ YOLA ÇIKTI

Bu duygu ve düşüncelerle Sarıkamış’taki şehitlerimiz başta olmak üzere, Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde, hain  terör örgütleri ile yapılan mücadelelerde ve gönül coğrafyamızın her bir karışında şehadet mertebesine eren tüm kahramanlarımızı minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.
Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”