Eğitim ve öğretimle ilgili çalışmaları yerinde görmek, öğretmen ve öğrencilerle bir arada olmak amacıyla İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Akkuş ilçesini ziyaret etti.

Konuyla ilgili olarak İl Milli Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan bilgilendirme açıklamasında; “Müdürümüz, ilçe ziyareti kapsamında Akkuş Salman Çok Programlı Anadolu Lisesi, Salman İlkokulu ve Ortaokulu, Akkuş Akpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi, Akkuş Akpınar Ömer Çam İlkokulu, Akkuş Akpınar Şehit Fatih Güney Ortaokulu ve Akkuş Kargı Ferhat Akbulut İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret etti. Okullarda mevcut fiziki durumu yerinde görürken, yürütülen ve planlanan eğitim öğretim çalışmaları ile ilgili idarecilerden bilgi aldı. Derslikler, laboratuvar, pansiyon binası ve yemekhanelerde incelemelerde bulundu. Yapılan onarım ve tadilat çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

Öğretmenler odasında öğretmenlerimizle bir araya gelerek öğretmenlerimizle sohbet etti, onların görüş ve önerilerini dinledi. Toplantıda "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" kapsamında, okul kütüphanelerimizde bulunan kitap sayılarının değerlendirilmesi ve hedeflenen sayıya ulaşılması için gerekli çalışmaların planlanması hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Daha sonra; TÜBİTAK ve TEKNOFEST'e başvuru sürecinin, katılımın düzenli ve planlanan zamanda yapılması konuları görüşüldü. Eğitim ve öğretim çalışmaları, yapılan ve planlanan projeler ile eğitsel ve kültürel faaliyetler konusunda öğretmenlerimizden bilgi aldı; başarılı çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür etti.

ÖĞRENCİLER GELECEĞE HAZIRLANIYOR ÖĞRENCİLER GELECEĞE HAZIRLANIYOR

Daha sonra öğrencilerimiz ile bir araya gelen Müdürümüz, onların görüş ve isteklerini dinledi, öğrencilerimize başarılı bir eğitim hayatı temennisinde bulundu.

Müdürümüz, ilçe ziyaretinde öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimini destekleyen okul ortamlarının oluşturulmasını sağlamak, okullar arasındaki farklılıkları azaltarak eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek, okul iklimini güçlendirmek ve eğitim kurumlarının bakım, onarım ve donatım ihtiyaçlarını karşılayarak eğitimin niteliğini artırmak amacıyla Akkuş ilçemizde okullarımızda gerçekleştirilen bakım, onarım ve tadilat çalışmalarını yerinde gördü. Bu kapsamda Akkuş Kargı Ferhat Akbulut İlkokulu ve Ortaokulu yemekhanesinin çatı onarımı, sıva, boya ve elektrik tesisatı onarım çalışmaları hakkında İlçe Millî Eğitim Müdürü Salih Baş'tan bilgi aldı.

Müdürümüz, Akkuş'taki okul yönetici ve öğretmenlerimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik edip bundan sonraki çalışmalarında onlara başarılar dileyerek ziyaretini sona erdirdi.” denildi.