Ordu Valisi Muammer Erol, yaklaşan Kurban Bayramı ve yaz sezonu öncesi vatandaşları uyardı. Erol, vatandaşlardan kurban kesiminde çevre kirliliğine dikkat etmelerini ve belediyelerin de bu konuda gerekli tedbirleri almalarını söyledi. Ayrıca bayram tatilinde kara yollarında trafik kurallarına uyulmasını ve dikkatli olunmasını da vurguladı.

Erol, Kurban Bayramı'na ilişkin yaptığı açıklamada, kurban kesim işinin ilgili mevzuat uyarınca Vali Yardımcısı başkanlığındaki Kurban Komisyonu tarafından planlandığını söyledi. Erol, "Vatandaşlarımızdan mümkün olduğu kadar kurban kesim işinde çevre kirliliğine özellikle dikkat edilerek kurban kesim işinin yapılması gerektiğini rica ediyoruz" dedi.

Erol, Ordu'da kesim yerlerinin sayıca az olduğunu ve bu nedenle bahçelerde de kesim yapılabildiğini belirterek, "Eğer böyleyse yani çevre konusunda atıkların herhangi bir kirlilik oluşturmadan, başkalarının rahatsız edecek boyuta erişmeden kurbanlarını bahçelerinde kesenler tarafından bertaraf edilmesi gerekiyor ve belediyelerin tabii tedbir noktasında daha şimdiden işlerini planlamaları gerekiyor" diye konuştu.

Erol, şunlarıda dile getirdi:

"İlimize il dışından beklediğimiz bir yaz göçü fındık toplama için gelecek olan yaz günü biraz erken gelecek gibi görünüyor. Bu hem trafikte hem de çarşıda, pazarda, asayiş olaylarının noktasında da bir yoğunluğu ve riski beraberinde getiriyor. Ben vatandaşlarımızdan özellikle Kurban Bayramı tatilinde kara yollarında güvenlik görevlilerin alacağı tedbirlere en başta hız limitlerine işte uykusuz araç kullanmama gibi hususlara dikkat etmelerini hasretten rica ediyorum. Önemli olan gitmek ve sağ salim gitmek. Geçmiş olsun denilerek bir bitecek trafik yolculuğunu hiç kimse için arzu etmiyoruz. Onu vatandaşlarımıza bir kez daha ifade etmiş olalım. Yaz mevsimi geliyor" dedi.

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER