Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla afetlere karşı daha dirençli, daha yeşil ve ulaşılabilir bir Ordu için kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi İştiraki Orkent A.Ş. bu kapsamda Ordu’da ilk ve bölgede en büyük olma özelliğini taşıyan kentsel dönüşüm projesini, şehrin kalbinde hayata geçiriyor.

 

“Yeni Mahall Kentsel Dönüşüm Projesi”

 

Toplam 58 bin metrekarelik kentsel dönüşüm projesinin 1. Etabı olan “Yeni Mahall”, şehrin ticaret merkezi konumundaki Yeni Mahalle’de yükseliyor. Proje, istihdam ve ekonomik kalkınmaya sağlayacağı destek ile bölgeye değer katacak. Hayata geçirilecek iş merkezi, farklı metrekarelerdeki ofisler ve dükkanlardan oluşuyor. Ordu’daki değerli iş insanlarına ve girişimcilere ev sahipliği yapacak olan iş merkezi, modern tasarımı ve donanımlarıyla, iş için ideal bir ortam sunacak. Mevcutta bulunan sanayi dükkanları yeni yerlerine, inşaatı önceden bitirildikten sonra taşınmaları sağlanacak, 1 gün dahi iş kayıplarının olmamasına dikkat edilecek. Modern yaşamın tüm olanaklarını ve konforunu sunan projede kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapacak kültür merkezi de yer alacak.

 

Sosyal Alanlarıyla Şehre Değer Katacak

 

Yeni Mahall projesi sadece yapıları sağlamlaştırmakla kalmayacak. Vatandaşların can ve mal güvenliği sağlanırken yeşil alanları ve sosyal donatıları ile birlikte her kesimden insan, kent kimliğine yakışır huzurlu bir ortama kavuşacak. 15.000 metrekarelik yeşil alan; yürüyüş yolları, dinlenme alanlarıyla birlikte şehrin dokusuna uyumlu çekim ve cazibe merkezi haline gelecek.

 

Otopark İhtiyacını Karşılayacak

 

Gerek mimarisi gerekse fonksiyonelliği ile örnek bir kentsel dönüşüm projesi olan Yeni Mahall, bölgedeki otopark ihtiyacını da karşılayacak. Katlı kapalı otopark ile birlikte vatandaşlar alışverişlerini rahatça yaparken araçlar için güvenli ve rahat bir park imkanı sunulacak.

Siz değerli Orduluları, Yeni Mahall Kentsel Dönüşüm irtibat ve tanıtım ofisine bekliyoruz.

“Orkent, temelinde güven var”