Perşembe Yaylası Şehit Emir İsmail Mesire Alanı'nda gerçekleştirilen kurultaya, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, İlçe Kaymakam Vekili Ensar Çelik, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hüseyin İnanır, Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, Kabataş Belediye Başkanı Bülent Güney, Siyasi Parti Temsilcileri, Ordu Üniversitesi Öğretim Üyeleri, STK Temsilcileri, Aybastı ve Kabataş Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Yoğun katılımın olduğu kurultayda, bölgenin kalkınma potansiyeli, bilim ve teknolojinin yerel kalkınmada kullanımı, tarım ve hayvancılıkta yenilikler, turizm imkanları ve yöresel ürünlerin pazarlanması gibi konular ele alındı.

Kurultayda konuşan Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, komşu ilçeler olarak birlik ve beraberliğin gücünü, ilçeler arasındaki köklü ve güçlü bağları, bölgenin tarihi ve sorunlarını ele aldıklarını belirterek: "Kabataş - Aybastı Kurultayımızın bölgemize ve ilçelerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, selam ve saygılar sunuyorum." dedi.

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER