Ordu Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunun geleneksel yıl sonu festivali olan “SOSFEST 6” öğrenci ve öğretim elemanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Yerel Yönetimler Programı 2’nci sınıf öğrencilerinin düzenlediği etkinliğe Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, Üniversitemizin diğer yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Festivalin gözetim ve denetimini yapan Yönetim ve Organizasyon Bölümü Öğr. Gör. Gökay Civelek yaptığı açılış konuşmasında düzenlenen bu organizasyon ile öğrencilerin birçok kuruluşla karşılıklı ilişkiler kurarak aldıkları dersler kapsamında öğrendiklerini sahaya yansıtma fırsatı bulduğunu ifade etti.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tuğrul Özcan, etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek öğrencilerin sosyal anlamda gelişmesi açısından gerçekleştirilen etkinliğin önemli olduğunu belirtti.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş gerçekleştirdiği konuşmasında, düzenlenen bu tür etkinliklerin öğrencilerin gelişimi ve sınav öncesi streslerinin azaltılması yönünden önemli olduğunu belirterek Yerel Yönetimler Programı 2’nci sınıf öğrencilerini bu girişimlerinden dolayı tebrik etti.

Öğrencilerin oluşturduğu müzik gruplarının sahne aldığı etkinlikte ödüllü çeşitli yarışmalar düzenlendi. Şehir ve üniversite iş birliği içerisinde birçok sponsor etkinlikte yer aldı.

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER