Dün akşam (Pazar) FLASH Haber olarak İLK KEZ duyurduğumuz Ordu Büyükşehir Belediyesi Kurucu Başkanı Enver Yılmaz’ın İYİ Parti’ye geçtiği ve İYİ parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı haberimiz, Ordu ve Ülke gündemine bomba gibi düştü.

Bugün herkes, Enver Yılmaz’ın İYİ Parti’ye geçmesini ve aday olmasını konuşurken olay, tüm siyasi hesapları da alt-üst etti.

Özellikle, AK Parti tarafından tekrar aday gösterilen ve bazı İlçe Belediye Başkanlıklarında değişikliklere giderek kendi ekibini kurmak istediği konuşulan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in, tüm hesaplarının alt-üst olduğu değerlendirmeleri yapılıyor.

Öte yandan İYİ Parti camiasında büyük bir heyecan yaşanırken, Enver Yılmaz’ın adaylığının İlçe Belediye Başkanlıklarına olan teveccühü de artıracağı ve tüm Ordu’da büyük bir sinerjiye yol açacağı kaydediliyor.

Ayrıca Enver Yılmaz’ın, Ak Parti’den ayrılıp İYİ Parti’ye katılırken yanında bir çok önemli ismi ve partiliyi de getireceği konuşuluyor.


Edinilen bilgilere göre İstanbul’da olan Enver Yılmaz’ın, bir kaç gün içinde Ordu’ya geleceği ve önümüzdeki hafta düzenlenmesi planlanan aday tanıtım toplantısı ile ilgili çalışmalara bizzat katılacağı öğrenildi.

Editör: Editör Editör