Ordu’da bir seçim heyecanı da Ziraat Odalarında yaşanıyor. Şubat ayı içerisinde yapılacak Altınordu Ziraat Odası seçimlerinde mevcut başkan Atakan Akça ile Ziraat Mühendisi Haluk Şensoy’un başkanlık için mücadele ediyorlar.

Ordu’nun Altınordu ve Gülyalı ilçelerinde Aralık ayı içerisinde 105 mahallede yapılan delege seçimlerinin ardından şimdi gözler Şubat ayı içinde yapılacak başkanlık seçimlerine çevrildi.

Altınordu Ziraat Odası Başkanlığı için şuana kadar 4 yıldır bu görevi sürdüren mevcut başkan Atakan Akça’nın yanısıra Ziraat Mühendisi Haluk Şensoy da resmen aday olduklarını açıkladı.

“ÖMRÜM FINDIK İÇİN GEÇTİ”

Başkanlık için güçlü bir şekilde geldiğini söyleyen Şensoy, “Ömrümün büyük bölümü fındık için mücadele etmekle geçti. Ziraat Odasında Tarım Danışmanlığı, Tarım Danışmanlığı Departman Müdürlüğü, yine aynı kurumda Laboratuvar Müdürlüğü yaptım. Fındıkta yaptığım maliyet, rekolte çalışmalarını ülke sathına taşıdık. Artık mücadelemizi, bir kişinin, bir grubun veya bir siyasi fraksiyonun adamı olmadan tüm çevrelerin kucaklayarak, sadece ürün ve üretici diyebilmek için bu kutlu yolda adaylığımızı açıkladık.”

“TABANDAN DESTEK ALDIM”

Tabandan güçlü destek aldığını söyleyen Şensoy, “Adaylık için yaptığım ilk duyurumdaki gibi başkan adaylığımızın arkasında tabandan aldığımız güç ve destek ile dik duruyor ve yürüyoruz. Şubat ayı içerisinde yapılacak asıl seçime kadar biliyorum ki uzun yıllar boyunca yaptığımız mücadelemizden dolayı bizleri tanıyorsunuz. Projelerimizi hayata geçirmek için ve en önemlisi de hiç kimsenin veya gurubun değil sadece ürün ve üreticinin Ziraat Mühendisi haluk Şensoy olarak hizmete devam edeceğim.”

Editör: Kadir TÜKÜÇ