Ordu Üniversitesi Tiyatro Kulübü tarafından düzenlenen 11’inci Tiyatro Festivali’nin ilk gününde “Yeşilçam” oyunu sahnelendi.

Morfoloji binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tiyatroya Rektör Prof. Dr. Orhan Baş, ünlü Oyuncu Hakan Bilgin ve Hacı Ahmet Ak, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Tiyatrodü kulübü tarafından düzenlenen 11’inci Tiyatro Festivali’nin ilk oyunu öncesinde ünlü oyuncu Hakan Bilgin ve Hacı Ahmet Ak öğrenciler ile söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşi sonrasında dönemin gözden düşmekte olan aktrisi Lalifer Gül’e aşık olan Arif’in, aşkı uğruna girdiği macerayı konu edinen “Yeşilçam” oyunu, kulüp öğrencileri tarafından sahnelendi.

Oyunun ardından gerçekleştirdiği konuşmada Rektör Prof. Dr. Orhan Baş, “Üniversiteler, sadece teorik bilgilerden ibaret olmayan sosyal, kültürel, entelektüel birikimin oluştuğu, geliştiği, hayat tarzını şekillendiren eğitim kurumlarıdır. Burada gerçekleştirilen oyun ile bunu hep birlikte görmüş olduk. Bugün bir daha Üniversitemle gurur duydum. Benim hayalimdeki üniversite bu şekilde yaşayan bir üniversite. Geçtiğimiz hafta tamamını sponsorlar desteğiyle gerçekleştirdiğimiz Bahar Şenlikleri’ne öğrencilerimiz yoğun bir şekilde katılım sağladı. Gelecek yıl öğrencilerimiz için daha iyisini yapma gayretinde olacağız, yeter ki gençlerimiz istesin. Onlar bizim geleceğimiz, onlar bizim hayalimizdeki vizyonu yaşatacak olan bireyler. Bu düşüncelerle bu oyunun sahnelenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

30 Mayıs’a kadar devam edecek olan 11’inci Tiyatro Festivali’nde “100. Yıl Destanı”, “Kaç Baba Kaç” ve “Bir Komiser Geldi” oyunları Morfoloji binası Konferans Salonu’nda izleyicilerle buluşacak.

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER