Fatsa’nın, arıcılık ve bal üretimi açısından oldukça önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Başkan Kibar: “Bu alandaki bilgi ve birikimimizi geliştirmek ve ilçemizi apiterapi turizminin merkezi haline getirmek için önemli çalışmalar yürütüyoruz.” dedi. 

Başkan Kibar ziyaretle ilgili yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Şeref Cınbırtoğlu ve Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürü Nizamettin Açıkbaş misafirimiz oldu.” diye konuştu. 

“ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ”

Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü tarafından hazırlanan ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen “Apiterapi Turizm Öncelikleri ve Apiterapi Ürünleri” eğitim projesi hakkında Başkan Kibar: “Sadece bal üretimine değil, aynı zamanda bölgenin kültürel ve doğal zenginliklerini de tanıtmak için bir fırsat sunan “Bal Evi “ projesi hakkında istişarelerde bulunduk. Fatsa, arıcılık ve bal üretimi açısından oldukça önemli bir yere sahip. Bu alandaki bilgi ve birikimimizi geliştirmek ve ilçemizi apiterapi turizminin merkezi haline getirmek için önemli çalışmalar yürütüyoruz. Nazik ziyaretlerinden dolayı müdürlerimize teşekkür ederim.” açıklamasında bulundu.

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER