İYİ Parti Ordu Milletvekili Aday Adayı Ekrem Şentürk, 6’lı masanın kamuoyu ile paylaştığı Ortak Politikalar Mutabakat Metni’ni tarihi bir doküman olarak değerlendirdi.

Millet İttifakı olarak seçim işbirliğini somutlaştıran Altılı Masa’da yer alan siyasi partiler, ortak cumhurbaşkanı adayının seçim bildirgesi ve hükümet programının ana eksenini oluşturacak Ortak Politikalar Mutabakat Metni’ni kamuoyuna açıklamıştı.

9 ana başlıkta toplanan vaatler şu ana başlıklarla açıklandı: Hukuk, adalet yargı, Kamu yönetimi, Yolsuzlukla mücadele, şeffaflık ve denetim, Ekonomi, finans ve istihdam, Bilim, Ar-Ge, yenilikçilik, girişimcilik ve dijital dönüşüm, Sektörel politikalar, Eğitim ve öğretim, Sosyal politikalar, Dış politika, savunma, güvenlik ve göç.

ŞAHİN İSTİFA ETTİ ŞAHİN İSTİFA ETTİ

Mutabakat metnini değerlendiren Ekrem Şentürk; “6’lı masanın 9 ana başlıkta toplanan ve 2 Bin 300 maddeden oluşan bu mutabakat metni, Türk Siyasetinin tarihi bir dökümanıdır. Yüce Türk Milletinin yaklaşık 30-40 yıldır hasret kaldığı özellikle Hukuk, adalet yargı, Kamu yönetimi, Yolsuzlukla mücadele, şeffaflık ve denetim, Ekonomi, finans ve istihdam konularına İnşallah 14 Mayıs’tan sonra neşter vurmaya başlayacağız” dedi.

Özellikle gençlerin de geleceğine yönelik konu başlıklarına da değinen Şentürk; “Bilim, Ar-Ge, yenilikçilik, girişimcilik ve dijital dönüşüm, Sektörel politikalar üzerinden de gençlerimizin önünü açacağız. Gençlerimize gelecek kaygısına son vereceğiz. Türk siyasetinde artık yeni bir sayfa açılıyor. 7’den 70’e bu metin herkesin rehberi, klavuzu olacaktır.

Karanlığın sona erdiği, ışığın dalga dalga yayılacağı bir gün olacak 14 Mayıs’ta Milletimiz kime yeter diyecek, hep birlikte göreceğiz. Ülkemizin kalkınmasına ve bekasına yönelikte Eğitim ve öğretim, Sosyal politikalar, Dış politika, savunma, güvenlik ve göç konularında da kararlılığımız ve hassasiyetimiz sonuna kadar devam edecektir.

Bu tarihi dökümanın her bir satırını nakış nakış işleyerek hem milletimizi hem de ülkemizi hak ettiği yerlere taşıyacağız. Asla milletimizin güvenini boşa çıkarmayacağız. Güçlü bir Türkiye, İstikrarlı bir Türkiye için sorumluluğumuzu ortaya koyarak hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız” diye konuştu.