Ordulu ekonomist İslam Memiş’ten altını olan kişiler tarafından zaman zaman araştırılan altın fiyatlarıyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Altının 1450 TL seviyesine çıkacağına değinen İslam Memiş'in açıklamaları dikkat çekti.
Ordulu altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş’ten, Türkiye’de özellikle ortave alt gelir grubunda bulunan kesimin yastık altı diye tabir edilen en önemli tasarruf aracı altınla ilgili çok önemli açıklamalar geldi.
Daha önce 2023 yılında yatırım tavsiyesi olarak gümüşün yılı diyen ekonomi ve altın piyasaları uzmanı İslam Memiş altın ile ilgili yeni değerlendirmelerde bulundu. İslam Memiş tarafından yapılan değerlendirmede altının 1450 TL seviyesine çıkacağına değindi.

Ekonomist1

Finans ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, “Biz orta vadede ons altında 2 bin dolar üzerinde ataklar bekliyoruz bu da gram altının 1200-1280'li rakamları konuşacağımı, devamında 1450 lira seviyelerini konuşabileceğimizi bekliyorum. Biz yatırımcısına sık sık şu uyarılarda bulunuyoruz. Risklerinizi mutlak dağıtın. 2023, 2022'ye göre çok daha belirsiz olacak. Riskleri dağıtmak çok önemli.”
2023’ün gümüşün yılı olacağını söyleyen Memiş, “100 bin TL paranız varsa tamamıyla altın almaktansa gümüşün getirisinden de yararlanmak gerekiyor. 2022'de gram altın yüzde 43 kazandırdı, gümüş gramı yüzde 45 kazandırdı. Gümüşün bu yıl altından daha fazla getirisi olacağını düşünüyorum. Birkaç ay sonra 1200, 1300'lü rakamları gördükten sonra gram altında daha fazla pişmanlık yaşayacaksınız. Şu anda da gümüş var. Sepetinize koyabilirsiniz. Altın tarafındaki hikaye belli. Yatırım aracı ama gümüşün hikayesi bambaşka. Fiziki olarak gümüşe ihtiyaç var. Sağlık sektöründe, bilişim sektöründe kullanılıyor. Bankaya giden vatandaşlarımız altın hesabı açar gibi de gümüş hesabı açabiliyorlar.”

Editör: Kadir TÜKÜÇ