2023 yılında uygulanacak asgari ücret 8 bin 506 lira olarak duyuruldu. Asgari ücret açıklanır açıklanmaz hemen o akşam birçok firmanın fiyat artışına gittiği iddiası dolaştı. Konuyla ilgili Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Haklı bir gerekçeye dayanmayan artışların tespiti halinde sorumlulara en ağır idari cezalar uygulanacaktır" ifadelerini kullandı.

ilyonların beklediği asgari ücret belli oldu. Yeni yılda uygulanacak asgari ücret 8 bin 506 TL oldu. Asgari ücretin açıklanmasından sonra fırsatçılar yine boş durmadı. Asgari ücret açıklanır açıklanmaz hemen o akşam birçok firmanın fiyat artışına gittiği iddiası dolaştı. Sosyal medyada fiyatları değiştirilen ürünlerin etiketleri yer aldı. Söz konusu iddialarla ilgili olarak Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Haklı bir gerekçeye dayanmayan artışların tespiti halinde sorumlulara en ağır idari cezalar uygulanacaktır" dedi.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILAR

Ne ham maddede, ne dövizde, ne de akaryakıtta fiyatlar değişti ama asgari ücrete yapılan zam fırsatçıları harekete geçirmeye yetti. Bazı firmaların gece etiketleri değiştirdi iddia edildi. Sosyal medyada zamlı etiket görselleri yer alırken vatandaşlar duruma isyan etti.

BAKAN MUŞ: EN AĞIR İDARİ CEZALAR UYGULANACAKTIR

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, asgari ücret zammını fırsat bilerek haksız fiyat artışlarına giden fırsatçılara karşı denetimleri yoğunlaştırdıklarını bildirdi. Muş, sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulundu.

Bakanlığının, asgari ücret zammını fırsat bilerek haksız fiyat artışlarına giden fırsatçılara karşı denetimlerini yoğunlaştırdığını belirten Muş, "Haklı bir gerekçeye dayanmayan artışların tespiti halinde sorumlulara en ağır idari cezalar uygulanacaktır. Konuyu yakından takip ediyoruz. Hükümetimizce vatandaşlarımızın refahını artırmak için atılan adımların fırsatçılar tarafından suistimal edilmesine asla müsaade etmeyiz. Bu konuda vatandaşımızın hakkını-hukukunu koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı.

Editör: Kadir TÜKÜÇ