Vali Muammer Erol, engellilere yönelik hizmetlerin geliştirilmesi ve toplumda farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenen "Ordu İçin Engelsiz Yaşam Çalıştayı"na katıldı. 

Ordu Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi ile Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nce Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Şahin Dere Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen Çalıştaya, Vali Muammer Erol’un yanı sıra ODÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, üniversite öğretim görevlileri, öğrenciler ve kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan çalıştay, Ordu Üniversitesi Öğretim Görevlileri Doç. Dr. Sevim Acaröz, Dr. Öğr. Üyesi Nilüfer Altun, Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görevli Dr. Aydın Bayarslan ile Eğitimde Görme Engelliler Derneği Ordu İl Temsilcisi Hamide Turan tarafından Erişilebilir Şehirler ve Ordu Üniversitesi, Engellilik ve Toplum Algısı ve Birey Odaklı Sosyal Hizmet ve Eğitimde Görme Engellilere Sunulan Fırsatlar konularında sunum yapıldı.

Sunum sonrası konuşmacılara Vali Muammer Erol, Rektör Prof. Dr. Orhan Baş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derya Bostancı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan tarafından teşekkür belgesi verildi. 

Engellilerin toplumsal yaşama tam ve eşit katılımını sağlamak amacıyla çeşitli konular ele alınarak çözüm önerilerinin sunulacağı çalıştayda, katılımcılar engellilik konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaşacak, iş birliği olanaklarını değerlendirecek.

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER