Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, katıldığı bir TV programına Ak Partililere yönelik ağır eleştirilerde bulundu .

EMEKLİ 4 EKMEK ALSA MAAŞI BİTİYOR

"Millet çöpten ekmek topluyor. Millet pazardan sebze artığı topluyor. Geçen bir baba anlatıyordu okuldaki yemeği 3 öğrenci arkadaş aynı tabaktan yiyor. Okullarda çocuklar yemek bulamıyor. Tost 70, ayran 40 lira. Ekmek Ankara'da 10 lira" diyen Enginyurt, Bahadır Yenişehirlioğlu'nun lüks saatli paylaşımını da anımsatarak "Beyefendinin saat koleksiyonu var. Istakoz sofralarında fotoğraf verirler. Emekli torununa oyuncak alamıyor, 4 ekmek alsa maaşı bityor. Bir diğeri Maldivlerde torunlarıyla poz veriyor" dedi.

DUA ETTİĞİ TOGG'A BİNMİYOR

Enginyurt, şöyle devam etti: "Yetmiyor israf haramdır diyen bir Diyanet İşleri Başkanı kızı torunlarının paylaşımlarıyla zevk içinde yaşıyor. Aylık kirası 1 milyar 200 bin lira olan bir araç kiralıyor. Diyanet Vakfı'nın 408 tane aracı var üzerine kayıtlı ve utanmadan bugün basın müşaviri bir açıklama yapıyor. 'Diyanet Başkanımıza hayırsever bir iş adamı bir araç bağışlarsa çok mutlu oluruz' diyor. Yerli ve milli TOGG için dua ediyor Ali Erbaş, 'Allah'ım bu arabanın Türkiye yollarında seyrüsever etmesine, kaza yapmamasına, satışların artmasına, kullanımının çoğalmasına yardım et' diyor, kendi bile TOGG'a binmiyor."

#ordu #orduhaber