Ordu Büyükşehir Belediyesi Kurucu Başkanı Enver Yılmaz’ın İYİ Parti’den aday olması ile mahalli idareler seçimi öncesi Ordu siyaseti, yeniden şekilleniyor.

İYİ Parti tarafından Enver Yılmaz’ın adaylığının resmen duyurulmasının ardından kamuoyunda en fazla merak edilen konu, Enver Yılmaz ile beraber AK Parti içinden İYİ Parti’ye kimlerin katılacağı oldu.

Bir çok önemli ismin Enver Yılmaz’dan işaret beklediği iddia edilirken, AK Parti’de ki aday belirleme sürecinin tamamlanması ile sürecin çok daha ilginç boyutlar alabileceği konuşuluyor.

Enver Yılmaz ile beraber İYİ Parti’ye birçok önemli ismin ve kitlesel katılımların olması beklenirken, özellikle ilçelerde fiilen katılım sağlamayan birçok önemli siyasinin Yılmaz’ın kampanyasına örtülü destek verecekleri konuşuluyor.

İddialar arasında fiilen Belediye Başkanlığı yapan kimi isimlerin de Enver Bey’le beraber İYİ Parti’ye katılacakları konuşuluyor.

Bilindiği üzere Ak Parti Ordu’da Cumhur İttifakında paydaş olduğu MHP’ye Çamaş, İkizce ve Gülyalı belediyelerini bırakmıştı.MHP bu 3 ilçenin adaylarını açıkladı.AK Parti ise Ordu Büyükşehir Belediyesi adayını açıklarken kendi ilçelerinin aday duyurularını önümüzdeki günlere bıraktı.

Editör: Editör Editör