Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu’daki hastane ziyaretlerinin ardından öğle saatlerinde başladığı Fatsa ziyaretini sahurda tamamladı.

Son olarak Fatsa’daki galericiler ile bir araya gelen Başkan Güler, hem onları dinledi hem de projelerini anlattı. Çalışmalarını sürdüren Cumhur İttifakı Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Fatsa ilçesini karış karış gezerek esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Gün boyu Fatsa’da olan Başkan Güler yine iftarını da burada düzenlenen programda sağlık emekçileri ile birlikte yaptı. İftar sonrası da saha da olan Başkan Güler, gençlerin çay davetine katılarak kendileriyle sohbet etti.

BAŞKAN GÜLER: “ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM FATSA’NIN ATILIM YILI OLACAK”

Başkan Güler daha sonra Fatsa’da hizmet veren galerici esnaflarının katılımı ile düzenlenen sahur programına geçti. Bura da esnaflar ile buluşan Başkan Güler, Fatsa’ya yapılan çalışmaları ve yeni dönemdeki beklentilerini esnaflarla paylaştı. Fatsa’nın gelecekte üretim üssü olacağına dikkat çeken Başkan Güler, “Şuana kadar Büyükşehir olarak Fatsa’ya 2 milyar TL’lik yatırım yaptık. Çöp kokan bir mahalle vardı, şimdi o çöpten elektrik üretiyoruz. Fatsa Ordu’nun sanayi ve yatırım üssü. Önümüzdeki dönem Fatsa’nın atılım yılı olacak. Projelerinizle gelin gözümüz kapalı imzalayalım ve buranın kalkınmasını sağlayalım. Bundan sonra yapacağımız çalışmalar istihdama yönelik olacak. Bu çalışmaları birlikte yapacağız. Üniversiteden dere yoluna birçok çalışma yaptık. Üretim üssü olan Fatsa’da da ara elaman yetiştirmeyi birlikte yapabiliriz. Sizlerden isteğim kendi amiral geminiz olan işlerin yanında yeni çalışmalarda yapın ve bizde size destek olalım” dedi.

Editör: Editör Editör