Yaşanan Enflansyonist ortama rağmen Fındık Fiyatalarının bir türlü istenen rakamlara ulaşmaması üreticilerin tepkisini çekerken, yaklaşan sezon öncesi de kara kara düşündürüyor.

Çarşı/Pazar'da her şeyin fiyatı çıkarken çoğu ürün ve mamülün fiyatları kat be kat artarken Fındık Fiyatlarının yerinde sayması, gördüğü en yüksek fiyatın altında kalarak bu fiyatı dahi yakalayamaması, üreticileri ve Fındığın sağladığı ekonomik döngü ile ticaretini sağlayan bölge halkını adeta çırdırtıyor.

Whatsapp Görsel 2024 04 29 Saat 12.28.22 100192C3

Geçen günlerde paylaştığımız "Bu işte bir TERSLİK var" "1 Kg FINDIK ile, 1 Kg MELOCAN alınamıyor" paylaşımımız  geniş yankı uyandırırken vatandaşlar, Fındığın  getirisinin ve sağladığı alım gücünün, Çarşı/Pazar'da ekonomi içersinde bir hükmünün kalmadığı ifade ediyorlar.

Fındık Fiyatlarında yaşanan bu kaos ortada iken, özellikle siyasilerin konu hakkında çaba göstermemesi tepkileri artıran bir diğer faktör.Fındığın ve bölge insanının sahibi yok şeklinde eleştirilerde bulunan üreticiler, yanlız bırakıldıklarını ifade ediyorlar.

#ordu #orduhaber #fındık #fındıkfiyatları