Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler yeni dönemde gençler için hayata geçirilecek projelerin müjdesini verdi.

Görev süresi boyunca özellikle genç kesime hitap edecek çeşitli projeleri ile gençlerin takdirini kazanan Başkan Güler, ikinci beş yılda da gençlerin yanında olacak. Eğitimden spora, istihdamdan sosyal konulara pek çok alanda hayata geçirilecek projeler ile gençlerin geleceğine yönelik önemli adımlar atacak.

YOK YOK!

Eğitim çağında olan gençleri unutulmadı. Bu kapsamda eğitimlerine destek olmak amacıyla 10 bin TL destek verilecekken, gençlerin okuma alışkanlıklarını artırmak ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak için nev mekân gençlik kütüphaneleri oluşturulacak.

Yine spor alanında yapılan yatırımlar ile Ordu’yu spor ve sporcu kenti yapma yolunda ilerleyen Başkan Güler, gençlerin spor tutkularını desteklemek ve yeteneklerini geliştirmelerine olanak sağlamak için Türkiye'nin en büyük e-spor merkezi kurulmasını sağlayacak.

Sadece eğitim çağındaki değil evlenecek genç çiftlere de müjdeler veren Başkan Güler ücretsiz düğün salonu ve 50 bin TL düğün desteği ile de çiftlerin yanında olacak. Yine gençlerin iş bulma süreçlerini kolaylaştırmak ve istihdam edilmelerine destek olmak için genç istihdam ofisi kurulacak.

Gençlere yönelik sosyal etkinliklere katılımlarını teşvik etmek amacıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesislerinde yüzde 50 indirim uygulanacak.

Editör: Merve GÖÇER