Ünye Ticaret ve Sanayi Odası artık oda binasının tüm enerji ihtiyacını güneş enerjisinden karşılayacak.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Akar, ÜTSO olarak çevre dostu güneş enerji sistemine geçerek doğaya olan sorumluluklarını yerine getirmenin gururunu yaşadıklarını ifade etti.

“Hem ekonomik, hem de çevresel anlamda büyük kazanç elde ettik” 

Geleceği düşünerek aldıkları karar doğrultusunda ÜTSO binasının tüm enerji ihtiyacını artık güneş enerjisinden karşıladığını vurgulayan Başkan İrfan Akar, şu açıklamayı yaptı:

“Bu önemli adım, çevre dostu ve sürdürülebilir enerji kaynaklarına olan bağlılığımızın somut bir göstergesidir. Geleceğimizi düşünerek aldığımız bu kararla, hem ekonomik, hem de çevresel anlamda büyük bir kazanç elde etmiş bulunmaktayız. Güneş enerjisi kullanarak elektrik maliyetlerimizi önemli ölçüde azaltırken, aynı zamanda karbon ayak izimizi de minimuma indiriyoruz.”

ÜTSO Başkanı Akar, yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapıp, bölgedeki diğer işletmelere de örnek olmayı hedeflediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Ünye'nin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışmak en büyük önceliklerimizden biridir. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen başta Dünya Odalar Federasyonu Başkanı ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere tüm ekip arkadaşlarımıza ve iş ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Ünye Ticaret ve Sanayi Odası olarak, sürdürülebilir enerji projelerine yönelik çalışmalarımızı artırarak devam edeceğiz. Daha yeşil ve temiz bir dünya için birlikte çalışmayı dilerim.”

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER