Son aylarda fiyatlarında artış görülen tavuk etiyle ilgili Ticaret Bakanlığı harekete geçti.

Buna göre bakanlık, fiyatları düşürmek için tavuğa ihracat yasağını da içinde barındıran bir düzenlemeyi yürürlüğe koymaya hazırlanıyor.

Kırmızı etin ardından beyaz ette de görülen fahiş fiyat artışları sonrası Ticaret Bakanlığı yeni bir çalışma başlattı. Bakanlık, tavuk ihracatına yasak getirmeyi de kapsayan tedbirlerle fiyatlarda dengeyi sağlamaya çalışacak.

Yüksek seyreden kırmızı et fiyatlarının Ramazan ayı öncesinde tekrar artışa geçmesi sonrası beyaz ete yönelen vatandaşlar tavuk etinde de fahiş zamlarla karşılaştı. Ortaya çıkan durum, beyaz ete ulaşmayı zorlaştırırken vatandaşlar da çözüm beklentisine girmişti.

Edinilen bilgilere göre Ticaret Bakanlığı, beyaz etteki fahiş fiyat sorununu çözmek için tavuk ihracatına kısıtlama getirmeye hazırlanıyor.

BAKAN BOLAT: FIRSATÇILARA İZİN VERMEYECEĞİZ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, piyasadaki fiyat artışlarıyla ilgili son açıklamasında "Fırsatçılara, stokçulara, karaborsa zihniyetine izin vermeyeceğiz. Önümüzdeki yakın günlerde yeni düzenlemelerle bu konuda çok daha sıkı şekilde bir çalışma içinde yola devam edeceğiz." demişti.

#orduhaber