52 Orduspor Kulübünden tesislerin kullanımı tartışması ile ilgili bir basın açıklması yapıldı.

“Mülkiyeti Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne ait Spor Tesislerinde işgalci/kayrılan konumunda değil kelimenin tam anlamıyla KİRACIDIR.” İfadelerinin kullanıldığı Basın açıklamasında şunlar kaydedildi:

“Son günlerde Ordu ve spor kamuoyunu meşgul eden TESİSLERİN KULLANIMI konusuna açıklık getirme zarureti hasıl olmuştur.

Kulübümüz 52 Orduspor Futbol Kulübü, mülkiyeti Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan Turnasuyu Mahallesi Mimar Sinan Bulvarı'nda bulunan Spor Tesislerinde KİRACI konumundadır.

İşbu kiracılık ilişkisi, kulübümüz ile Ordu Büyükşehir Belediyesi tüzel kişilikleri arasında 26 Kasım 2018 tarihinde akdedilen ve Ordu 3. Noterliği'nin aynı tarih ve 11824 yevmiye numaralı onayı ile akdedilen Kira Sözleşmesi ile doğmuş olup kulübümüz bahsedilen sözleşmenin gerektirdiği tüm yükümlülükleri eksiksiz şekilde yerine getirmektedir.

Gerek sözleşmeden doğan kira ödemeleri gerekse Kira Sözleşmesinde düzenlenen tüm özel yükümlülük halleri sözleşmenin akdedildiği andan bugüne kadar eksiksiz biçimde kulübümüz tarafından yerine getirilmektedir.

Bu vesileyle tüm kamuoyuna duyurmak isteriz ki; kulübümüz, mülkiyeti Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne ait Spor Tesislerinde işgalci/kayrılan konumunda değil kelimenin tam anlamıyla KİRACIDIR.

Tüm taraftarlarımızın aydınlatılmasına inandığımız bu konu hakkında ki açıklamamızı kamuoyunun dikkatine sunarız.”

Editör: Editör Editör