Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, 2005'te afette yıkılan fabrikayı sonra harekete geçtiklerini ve fabrikanın tekrara ayağa kaldıracaklarını söyledi.
Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Köykent Kooperatifi bünyesinde açılan fabrikanın 2005 yılında yaşanan afet nedeniyle yıkılmasından sonra harekete geçtiklerini ve fabrikanın tekrara ayağa kaldırılması için karar alındığını söyledi.

KöyKent

Ordu’nun Mesudiye ilçesinde 9 mahalleyi kapsayan Köykent Çevre Köyleri Kalkındırma Kooperatifini ayağa kaldırmak için Mesudiye Belediye Meclisi tarafından oy birliğiyle alınan kararla belediyeye devredildi.
Mesudiye Belediye Meclisi’nde alınan karar sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı İsa Gül, “Çavdar, Çardaklı, Kışlacık, Esatlı, Göçbeyi, Yuvalı, Türkköyü, Ilışar ve Dayılı Mahallelerimizi kapsayan Köykent Kooperatifimizin iyi işletilememesi ve 2005 yılında afata uğrayarak, yıkılması sonucu 460 üyemizin yıllarca sıkıntılar yaşaması; çaresizce devletimizden çözüm beklemesini dikkate alarak harekete geçen Mesudiye Belediyemizin girişimleriyle Belediye Meclis Üyelerimizin tamamının oy birliğiyle bu fabrikanın Mesudiye Belediyemize devri sağlanarak; Fabrikanın tekrar ayağa kaldırılma imkanlarını veya başka bir proje uygulanarak sıkıntıların ortadan kaldırılması ilk adımını Meclisimizde aldığımız kararla gerçekleştirdik.
Köykent Kooperatifimizin sıkıntılarının çözülmesine katkı veren İlçe Teşkilatımıza, Ak Parti, MHP, CHP Meclis Üyelerimize bölge halkım adıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Editör: Kadir TÜKÜÇ