Ordu’nun en büyük sanayi kuruluşu olan Çamsan’ın nakliye ücretlerine zam yapmadığı gerekçesiyle nakliyeciler “Bu bir ekmek davasıdır” diyerek greve gitti.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük ağaç sanayi firmalarının başında gele Çamsan Ağaç Sanayi A.Ş., ile Kökenli Taşıyıcılar Kooperatifi (Çamsan Taşıyıcılar Kooperatifi) arasında yürütülen 2023 yılı nakliye ücret pazarlığı sonuçsuz kaldı.

LİSTELER ASKIYA ÇIKTI LİSTELER ASKIYA ÇIKTI

İstedikleri enflasyon farkının kendilerine verilmediğini açıklayan Kökenli (Çamsan)Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Tuncer Gönül, greve gittiklerini açıkladı. Kooperatife kayıtlı tüm Tır ve Kamyonlara, “Grevimiz vardır. Ekmek davasıdır, duyarlı olalım” yazılarak kontak kapattılar.

Kooperatif üyesi olmayan ve il dışındaki nakliyecilere seslenen Kökenli (Çamsan)Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Tuncer Gönül, “Sayın şoför arkadaşlar, araç sahipleri, firma yetkilileri, nakliye şirketleri, lojistik firmaları önemle rica ediyoruz. Çamsan Ağaç Sanayi ile yürüttüğümüz 2023 yılı enflasyon farkı zam görüşmeleri sonuçsuz kaldı. Ve bu sebeple en doğal hakkımız olan ekmeğimize sahip çıkıyoruz ve iş bırakma eylemine gidiyoruz. Bu sebeple sizlerin de bu ekmek davamıza saygı gösterilmesini rica ediyoruz.” dedi.